به گزارش افکارنیوز، مجمع انتخاباتی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا با حضور تاماش آیان و ۴۲ عضو این کنفدراسیون در دوحه قطر برگزار شد. در این انتخابات ۵ نامزد از ایران حضور داشتند که علی مرادی از حضور در انتخابات دبیرکلی انصراف داد و در بخش نایب رئیسی هم نتوانست آرای لازم را به دست بیاورد اما حسین رضازاده که در ۲ پست نایب رئیسی و عضویت در هیئت اجرایی ثبت نام کرده بود، یکی از ۱۰ کرسی هیئت اجرایی قاره آسیا را به دست آورد. رضازاده همچنین به عنوان رئیس کمیسیون وزنه برداران آسیا برگزیده شد.

در دیگر بخش های مجمع انتخاباتی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا، مصطفی حکمت‌پور، که با رایزنی‌های حسین رضازاده مجوز حضور در انتخابات را به دست آورده بود به عنوان عضو کمیته آموزش و تحقیقات وزنه برداری آسیا انتخاب شد. لطفعلی پورکاظمی که در بخش کمیته پزشکی نامزد شده بود به عضویت این کمیته در آمد.

نتایج مجمع انتخاباتی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا در سال ۲۰۱۵ میلادی به شرح زیر است:

رئیس: محمد یوسف المنا(قطر)
دبیرکل: محمد جلود(عراق)
نایب رئیس اول: بوسابا یوباگتوی(تایلند)

نواب رئیس: شاخریلو ماخمودوف(ازبکستان)، کیان گوانگ جین(چین)، سلمان الجیشی(عربستان)، چوی سانگ یونگ(کره جنوبی)، عبدالله یرمال(یمن) و کایرات تورلیخانف(قزاقستان)

اعضای هیئت اجرایی: حسین رضازاده(ایران)، احمد موحدین(بنگلادش)، فیصل الحمدی(امارات)، حوضام الطامی(کویت)، بایشیا پراساد(اندونزی)، ریکو چینن(ژاپن)، عمران حفیظ(پاکستان)، سونی کاسیران(هند)، حیست ابراهیم(اردن) و مینت سو(میانمار)

اعضای کمیته فنی: حسنین آل چیخ(سوریه)، جاسم الاوادی(امارات)، یانگ بینشنگ(چین)، علی یحیی(بحرین)، نیوات لیمسوک نیرون(تایلند)، پورنا کاهینگارا(سریلانکا)، اومورجان مولدودوسوف(قرقیزستان)، صالح مهدی مصطفی(عراق)، پانگ سیو هات(مالزی) و سنگوپتا پارتا(نپال)

اعضای کمیته آموزش و تحقیقات: مصطفی حکمت پور(ایران)، رشید ماکاریموف(ازبکستان)، لی هانگ کیونگ(کره جنوبی)، محمد احمد سیمسیم(عربستان)، جان چول هو(کره شمالی)، کاتو توموکو(ژاپن)، چایرات اودومکیت پانیا(تایلند)، وو چی سن(چین تایپه)، آگران عبدالقدیر(یمن) و محمد اعظم کوهی(افغانستان)

اعضای کمیته پزشکی: چوبانیان سیزا(لبنان)، لطفعلی پورکاظمی(ایران)، ایپ وینگ یاک(هنگ کنگ)، کیم یو می(کره شمالی)، ناکاجیما کوئی(ژاپن) و سیریپو سریبوندیتکال(تایلند)

در پایان این انتخابات ریکو چینن از ژاپن به عنوان رئیس کمیته فنی، شاخریلو ماخمودوف از ازبکستان به عنوان رئیس کمیته آموزش و تحقیقات و چوبانیان سیزا از لبنان به عنوان رئیس کمیته پزشکی انتخاب شدند. همچنین حسین رضازاده به عنوان رئیس کمیسیون ورزشکاران، سلمان الجیشی عربستان رئیس کمیته رسانهها، یوریکو کویکه از ژاپن به عنوان رئیس کمیسیون زنان و هاروتون چوبانیان از لبنان به عنوان رئیس کمیسیون پیشکسوتان و چوی سانگ یونگ از کره جنوبی به عنوان رئیس کمیسیون توسعه کنفدراسیون وزنه برداری آسیا انتخاب شدند.