به گزارش افکارنیوز، حاج رضایی در ادامه بیان کرد: تیمهای قدرتمندی همچون استرالیا ژاپن، کره جنوبی، ایران وچند کشور عربی در مسابقات جام ملتهای آسیا حضور دارند. براساس بازیهای زیبایی در این دوره از مسابقات شهد خواهیم بود.

وی درباره ارزیابی‌اش از وضعیت تیم ملی فوتبال کشورمان در جام ملتهای آسیا گفت: به هر حال تا بازیهای اول تیم ملی را نبینیم نمی‌توانیم در مورد تیم ملی نظر بدهیم. اگر بازی‌های تدارکاتی تیم ملی را ملاک قراردهیم تیم ملی از لحاظ ظرفیت استانی خوب است اما در آماده سازی خوب عمل نکرده است وکی روش هم رضایت ندارد.

وی در ادامه بیان کرد: اگر سابقه فوتبال ایران در آسیا و پتانسیل بازیکنان را در نظر بگیریم آن وقت می‌توانیم بگویم که تیم ملی در جام ملتهای آسیا شانس زیادی برای کسب موفقیت دارد.

وی درباره ارزیابی اش از گروهی که تیم ملی ایران در آن قرار دارد، تصریح کرد: برخلاف تصور برخی از اهالی فوتبال، گروهی که کشورمان در آن قرار دارد گروه ساده‌ای نیست ما با بحرین به جز مسائل ورزش، مشکلات خاص دیگری هم داریم.

حاج رضایی عنوان کرد: به نظرم بحرین تیم زهرداری است تیم امارات در بهترین شرایطش قرار دارد و قطر هم تیم چند ملیتی است.

وی در ادامه تصریح کرد: معتقدم که تیم ملی ایران به همراه یکی از کشورهای عربی به مرحله بعد صعود می‌کند.

وی درباره شانس قهرمانی مجدد ژاپن در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ استرالیا گفت: تکرار قهرمانی سخت است چرا که همه تیم ها با تمام قوا به این مسابقات می‌آیند و از همین الان نمی‌توانم پیش بینی قهرمانی ژاپن را کنم.

وی درباره حضور فلسطین برای نخستین بار در مسابقات آسیای عنوان کرد: به هر حال مسئولان تصمیم گرفتند که قهرمان چلنج کاپ را در جام ملت‌های آسیا شرکت دهند همچنین جامعه اعراب و مسلمانان از حضور فلسطین در مسابقات جام ملت‌های آسیا خوشحال هستند.

وی درباره سیستم تیم ملی در جام ملت‌های آسیا عنوان کرد: شالکه تیم ملی همان تیم جام جهانی به علاوه حضور دو، سه بازیکن جوان است به نظر نمی‌رسد که کی روش از سیستم تدافعی در جام ملت‌های آسیا استفاده کند به طور حتم سرمربی تیم ملی یک توازن بین خط دفاع و حمله برقرار و شیوه تهاجمی را برای تیم ملی اتخاذ می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیش بینی نتایج بازیهای تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا سخت است اما امیدوارم تیم ملی در این مسابقات موفق شود.