به گزارش افکارنیوز، جواد نکونام به عنوان کاپیتان تیم ملی امید زیادی دارد که ایران در شانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا به مقام قهرمانی رقابت‌ها دست پیدا کند.

هافبک باتجربه تیم ملی اعتقاد دارد که قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا بدون حضور کارلوس کی‌روش یک کار بسیار دشوار است اما حالا که او هدایت تیم ملی را برعهده دارد، راه هموارتر به نظر می‌رسد.

شکست در رقابت‌های جام جهانی سال ۲۰۱۴ مسئله‌ای است که سایت گل اندونزی از آن به عنوان یک نتیجه ناامید کننده برای کاپیتان تیم ملی یاد کرده اما به این موضوع هم اشاره می‌کند که کی‌روش اعتقاد دارد ایران در جام جهانی برزیل بازی متفاوت و قابل احترامی را به نمایش گذاشته است.

جواد نکونام در گفت‌وگوی کوتاهی که با این سایت داشته است، در خصوص حضور تیم ملی در جام ملت‌های آسیا گفت: تمام تمرکزمان را روی جام ملت‌های آسیا گذاشته‌ایم و می‌خواهیم بهترین بازی‌ها را به نمایش بگذاریم.

وی افزود: انگیزه و جاه‌طلبی را برای قهرمانی در آسیا داریم و به لطف حضور کارلوس کی‌روش می‌توانیم امید به قهرمانی داشته باشیم. مطمئناً قهرمانی در آسیا بدون کی‌روش بسیار سخت‌تر خواهد بود.

تیم ملی ایران که اکنون در ردهبندی فیفا بهترین تیم آسیایی است، تلاش میکند به چهارمین قهرمانی در جام ملتهای آسیا برسد. ایران پیش از این در سالهای ۱۹۶۸، ۱۹۷۲ و ۱۹۷۶ توانسته قهرمان جام ملتها شود.