به گزارش افکارنیوز، در پایان مرحله اول بازی‌های گروهی شانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا اعتراض‌هایی به نوع قضاوت داوران شده است.

این اعتراض‌ها به داوری‌ها در گزارشی که سایت خبری «۹news» به آن پرداخته است. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران در اعتراضی که به بنجامین ویلیامز، داور استرالیایی داشته گفته که او نتوانسته با بازیکنان بحرین به درستی برخورد کند و آنها حرکات خشونت آمیزی داشته‌اند.

پل لوگن، سرمربی فرانسوی تیم ملی عمان هم معتقد است که پیتر اولری، داور نیوزلندی، زمانی که کره‌جنوبی یک بر صفر پیش بوده پنالتی تیمش را نگرفته است. وی در این رابطه گفت: «روی قاسم سعید صددرصد خطا صورت گرفت اما داور پنالتی را نگرفت. به چه دلیل این اتفاق رخ داد؟ چون ما عمان هستیم؟»

کیسوکه هوندا، مهاجم سرعتی تیم ملی ژاپن هم یکی از کسانی است که به داوری‌ها معترض است. وی با اشاره به قضاوت عبدالرحمان حسینِ قطری در بازی تیمش مقابل فلسطین که با پیروزی ۴ بر صفر ژاپنی‌ها به پایان رسید، خاطرنشان کرد: «داور خیال می‌کرد بازی بسکتبال را قضاوت می‌کند. او هر برخوردی که ما با بازیکنان حریف داشتیم را خطا می‌گرفت و اصلاً در سطح مسابقات جام ملت‌های آسیا نبود».

در بخشی از این گزارش آمده که کنفدراسیون فوتبال آسیا تلاش میکند استاندارد داوریها را بالاتر ببرد اما قضاوت داوران آسیایی بعد از جام جهانی کاملاً زیر نظر است آن هم بعد از اینکه نیشیمورای ژاپنی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و در بازی با کرواسی برای تیم میزبان پنالتی مشکوکی اعلام کرد و این تصمیم او مورد انتقاد بسیاری از اهالی کرواسی و فعالان شبکههای اجتماعی قرار گرفت.