به گزارش افکارنیوز، پرداختی‌های هر کنفدراسیون به اعضایش نشانگر رشد فوتبال در آن قاره است، اما آنچنان که می‌ دانید پرداختی های کنفدراسیون فوتبال آسیا به اعضایش با سایر قاره ها قابل مقایسه نیست. بنابر گزارشی که یکی از اعضای فدراسیون فوتبال در اختیار " ورزش سه " گذاشته، کل مبلغ پرداختی کنفدراسیون فوتبال آسیا به همه اعضا از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ دویست و هشتاد میلیون دلار بوده است که مبلغ چندان قابل توجهی نیست بخصوص که این پول قرار است بین ۳۴ کشور تقسیم شود.

در مورد جام ملت های آسیا بودجه امسال ۲۶ میلیون دلار بوده است و اگرچه کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد افزایش آن را داشته اما در این کار ناتوان بوده است. در حال حاضر و طبق برنامه ریزی مبلغ ۲۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بین کشورهای شرکت کننده از مرحله مقدماتی تا فینال تقسیم خواهد شد که با توجه به تعدد تیم ها مبلغ تقسیم شده جایزه چندان قابل توجهی نخواهد بود. این را هم توجه داشته باشید که جایزه قهرمان چمپیونزلیگ آسیایی ۱ و نیم میلیون دلار بوده و نایب قهرمان ۷۵۰ هزار دلار دریافت کرده است.

این نکته همه جالب توجه است که در کل کنفدراسیون آسیا می تواند سالیانه مبلغ ۱.۳۷ میلیون دلار بین اعضا تقسیم کند اما با توجه به مخارج دیگر فعلا کمکی که به صورت ثابت بین اعضا تقسیم می شود بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ هزار دلار است.