به گزارشافکارنیوز،مرتضی کرمانی‌مقدم در مورد بازی پنج‌شنبه ایران و قطر، اظهار داشت: نباید به باخت قطر مقابل امارات نگاه کنیم. ایران مقابل قطر باید مانند مسابقه با بحرین محکم بازی کند و با قدرت به زمین بیاید و اصلاً نباید قطر را دست کم گرفت. قطر زخمی و خطرناک است و می‌آید تا سه امتیاز را بگیرد.

وی درباره اینکه چه بازیکنی از ایران می‌تواند در جام ملت‌های آسیا مؤثر و موفق باشد، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم حاج‌صفی ستاره ایران در جام ملت‌های آسیا باشد؛ البته وضعیت دژاگه هم مثل همیشه خوب است و با تعصّب برای ایران بازی می‌کند.

مهاجم پیشین تیم ملی در خصوص مدعیان اصلی قهرمانی در جام ملت‌های آسیا، عنوان کرد: در کنار ایران، استرالیا تیم قدرتمندی نشان داده است. عراق، ژاپن و کره‌جنوبی هم در این دوره تیم‌های خوبی هستند؛ هرچند ژاپن مانند دوره‌های گذشته تیم خیلی قدرتمندی نیست.

کرمانی‌مقدم در پاسخ به این سؤال که آیا ایران شانسی برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا دارد، گفت: امیدوارم اینطور شود ولی فعلاً باید تیم ملی از گروه خود صعود کند و به جمع چهار تیم برسد بعد در مورد قهرمانی صحبت کنیم. حضور در مرحله نیمه‌نهایی بسیار دشوار و مهم است، اگر تیم به این مرحله برسد آن‌وقت با روحیه فراوان می‌توان به قهرمانی فکر کرد.

مهاجم پیشین پرسپولیس همچنین در مورد وضعیت حال حاضر این تیم گفت: من بازیکنان خارجی و جدیدی که به پرسپولیس آمدند را نمیشناسم اما میدانم پرسپولیس با این نفرات به هیچجا نمیرسد. پرسپولیس در لیگ و لیگ قهرمانان آسیا هیچ شانسی ندارد چون از نظر فنی مشکلات زیادی دارد. به نظر من هواداران باید امسال را ندیده بگیرند و به فکر سال آینده باشند.