به گزارشافکارنیوز،فدراسیون فوتبال اردن پس از تست دوپینگ که باعثکاهش دمای بدن احمد حایل، بازیکن این تیم شده بود، اعتراض کرد. حایل ۹۰ دقیقه کامل در جریان شکست یک بر صفر اردن مقابل عراق در مسابقات جام ملت‌های آسیا بازی کرد و بر اساس گزارش فدراسیون فوتبال اردن برای انجام تست دوپینگ توسط مقامات کمیته دوپینگ کنفدراسیون فوتبال آسیا انتخاب شد.

این بازیکن ۳۱ ساله چند ساعت بعد به هتل اردن برگشت؛ در حالی که از ضعف عمومی و افت دمای بدن رنج می‌برد.

در بیانیه‌ای که امروز منتشر شد، فدراسیون فوتبال اردن تأیید کرد که اعتراضی رسمی در خصوص این قضیه به AFC تقدیم کرده‌اند و افزود که احتمالا این بازیکن نتواند برای بازی بعدی اردن مقابل فلسطین به میدان برود.

پس از بررسی وضعیت حایل و اعتراض کادر پزشکی تیم ملی فوتبال اردن، گزارش زیر صادر شد:
اتاق کنترل دوپینگ بسیار سرد بود. به این بازیکن در مدت چهار ساعت فقط آب آشامیدنی داده شد و هیچ ماده‌ای دیگری به آن اضافه نکردند. این بازیکن به مدت چهار ساعت بعد از مسابقه در اتاق دوپینگ ماند و بسیار خسته شد. احمد حایل در اتاق دوپینگ دچار تهوع شد و هیچ مراقبت پزشکی از سوی AFC یا آمبولانسی برای این بازیکن وجود نداشت.

وی در وضعیت شبه اغما و افت فشار خون بود و در پایان با یک ماشین او را به هتل فرستادند و نه یک آمبولانس. به خاطر ناهشیاری او از ویلچر استفاده شد. به دلیل شرایط ذکر شده که به وضعیت بد سلامتی حایل منجر شد و کمبود مراقبتهای پزشکی در اتاق دوپینگ، این بازیکن ممکن است نتواند در بازی بعدی اردن مقابل فلسطین به میدان برود.