به گزارش افکارنیوز، تیم‌ملی فوتبال کشورمان در دومین دیدار مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا به مصاف قطر خواهد رفت.

ایران در بازی نخست برابر بحرین با دو گل حاج‌صفی و شجاعی به پیروزی رسید تا با خیال راحت به دیدار قطری‌ها برود. قطر اما شکست سنگین و دور از انتظار ۴ بر یک را مقابل امارات پذیرفت تا دیدار با کشورمان برای آنها حکم مرگ و زندگی را داشته باشد. در ادامه، پیش‌نمایش این مسابقه را به نقل از سایت انگلیسی زبان ساکروی می‌خوانید.

اشکان دژاگه مهاجم تیم ملی ایران از هواداران خواسته است تا برای پیروزی این تیم در برابر قطر به تشویق تیم بیایند.

در اولین بازی تیم ایران، اکثریت جمعیت ۱۷.۷۲۱ حاضر در ورزشگاه با رنگ های سبز و سفید و قرمز پر شده بود که دژاگه آن را به بازی در تهران ربط داده است. دژاگه گفت: " آنها مانند یار دوازدهم بودند. امیدوارم در بازی بعدی همین گونه باشد و ما بتوانیم هواداران را سرافراز کنیم. "

ایران امیدوار است تا از شرایط موجود تیم قطر، که شروعی ضعیف در برابر تیم امارات داشت، نهایت استفاده را ببرد.

خلفان ابراهیم زننده گل اول تیم قطر در اولین بازی این تیم در ملبورن بود، اما این تیم امارات بود که توانست با زدن ۴ گل شکست سنگینی را به قطر تحمیل کند.

تیم قطر از هشت حضور خود فقط تنها دو بار به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها راه یافته است و در صورت باخت به ایران از دور رقابت‌ها کنار خواهد رفت. بازیکنان کارلوس کی‌روش به دنبال ثبت عنوانی دیگر به جمع سه عنوان قهرمانی تاریخ این تیم(۱۹۶۸،۱۹۷۲ و ۱۹۷۶) هستند.

ایران با بازیکنانی چون دژاگه، قوچان نژاد، حاج صفی و شجاعی یک بازی تاثیر برانگیز و پرقدرت در برابر تیم بحرین به نمایش گذاشت و در خط دفاعی نیز استوار ظاهر شد. این در حالی است که دفاع قطر در برابر تیم امارات ضعیف عمل کرد.

قطر در سه بازی گروهی خود در عربستان سعودی به سه تساوی دست یافت که بازی های این تیم در برابر یمن و بحرین بدون گل بوده است. این تیم در نهایت با شکست ۳ بر یک تیم عمان در نیمه نهایی و با برد ۲ بر یک عربستان، قهرمان جام خلیج فارس شد.