به گزارش افکارنیوز، فقط لازم است به لیست بازیکنانی که کارلوس کروش در عمر ۳۲ سال مربیگری‌‌اش با آنها کار کرده، نگاهی بیندازید تا متوجه شوید چرا او به ستاره‌های فوتبال ایران هیچ‌گاه باج نداده است. این مربی سال‌ها روی نیمکت بزرگ منچستریونایتد، کنار فرگی نشست.

در فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۳ سرمربی رئال‌مادرید شد اما فصل را با بدی هرچه تمام‌تر به پایان رساند. شکست‌های متوالی رئال مقابل سوسیه‌داد، اوساسونا و… هنوز مثل یک راز مبهم برای او و طرفداران این باشگاه بزرگ است. کروش در این سال‌ها با چهره‌هایی کار کرده که دیدن آنها از فاصله ۱۰۰ متری آرزوی هر ایرانی بوده است. از رائول بزرگ بگیرید تا کریس رونالدو، فیگو و خیلی‌های دیگر. برای انتخاب یک تیم ۱۱ نفره از شاگردان کروش، باید ساعت‌ها وقت گذاشت.

او در رئال‌مادرید مربی ستاره‌هایی چون بکام، زیدان، کارلوس و… بود. در منچستر هم که سال‌ها مربیگری نسل طلایی‌شان را بر‌عهده داشت. کروش در این باشگاه انگلیسی سرمربی نبود ولی کیست که نداند طراحی تمام تمرینات و حتی تاکتیک‌ها به عهده او بود. فرگوسن هم بارها به نقش پررنگ او در موفقیت‌های منچستر‌یونایتد اشاره کرده است.

لیست ۱۱ نفره‌ای که می‌بیند، بازیکنانی هستند که کار با آنها نصیب هرکسی نشده اما نصیب کروش چرا. اینجا هستند مربیانی که سال‌‌هاست از حضور در یک تیم اروپایی می‌گویند اما کروش هر بار، وقتی حرف از رئال و منچستر و تیم‌ملی پرتغال می‌شود، سکوت می‌کند و حرفی نمی‌زند. لیست ۱۱ نفره شاگردان کروش به شرح زیر است:

نیمکت‌نشین‌ها
دروازه‌بان‌ها: فابین بارتز، ایکر کاسیاس و ادوین ون‌درسار
مدافعان: پاتریس اورا، گابریل هاینتزه، مایکل سیلوستره و لوران بلان
هافبک‌ها: روی کین، پل اسکولز، روی کاستا، کلود ماکه‌له‌له، گوتی و خوان سباستین ورون
مهاجم‌ها: رود فان‌نیستلروی، نانی، وین رونی، دیه‌گو فورلان، الگونار سولسشایر
نکته: فقط به نام‌های بزرگ توجه کنید.

كروش پس از موفقيت در تيمملي آفريقاي جنوبي و بردن اين تيم به جام جهاني، راهي منچستريونايتد شد. او در فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۲ دستيار فرگوسن شد و فصل بعد روي نيمكت رئال مادريد نشست. كارلوس سپس در ۴ فصل متوالي دستيار فرگوسن در منچستر بود كه در كنار هم توانستند افتخارات زيادي را به دست بياورند و سالهاي درخشان منچستر را رقم بزنند.