به گزارش افکارنیوز، تأخیر در پرواز ملی‌پوشان تیم‌ملی فوتبال ایران پس از انجام سومین بازی مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا دیروز(سه‌شنبه) در حالی راهی شهر کانبرا پایتخت استرالیا شد که پرواز ملی‌پوشان با ۳۰ دقیقه تأخیر همراه بود.

استقبال از ملی‌پوشان
تیم‌ملی فوتبال ایران در حالی راهی شهر کانبرای استرالیا شد که در فرودگاه مورد استقبال تماشاگران ایرانی قرار گرفت. تقریباً ۲۰ ایرانی با حضور در فرودگاه ورود ملی‌پوشان به پایتخت استرالیا را تبریک گفتند.

ایران و عراق در یک هتل
نکته قابل توجه اینکه تیم‌ملی در هتلی اقامت دارد که اعضای تیم ملی عراق هم در آن هتل مستقر شده‌اند.

اعلام نشدن محل تمرین ایران
در حالی که تیم‌ملی ظهر دیروز به وقت استرالیا به کانبرا رسیده اما محل تمرین تیم‌ملی اعلام نشده است. کنفدراسیون آسیا اعلام کرده بعد از مشخص شدن حریف ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی، محل تمرین تیم‌ملی را مشخص می‌کند تا ایران از امروز در زمین چمن تمرین کند.

قول هواداران به ملی‌پوشان
هواداران ایرانی به ملی‌پوشان قول دادند که در صورت صعود به نیمه‌نهایی به سیدنی سفر کرده و از ایران حمایت کنند.

۴ بازیکن مورد توجه
هوادارانی که برای بدرقه تیم‌ملی آمده بودند، بیشتر به دنبال عکس یادگاری با قوچان‌نژاد، دژاگه، حقیقی و آزمون بودند.

گلایه از بازی در کانبرا
اکثر ایرانیان مقیم استرالیا از محل برگزاری دیدار یک‌چهارم که در شهر کانبرا است، گلایه داشتند. این شهر ۳ ساعت با سیدنی فاصله دارد و ورزشگاه محل برگزاری مسابقات نیز گنجایش زیادی ندارد.

بیک‌زاده گچ دستش را باز کرد
هاشم بیک‌زاده پس از پشت‌سر گذاشتن دوران نقاهت به دلیل شکستگی استخوان کف دستش، دوشنبه شب گذشته گچ دست خود را باز کرد تا به تمرینات تیم‌ملی اضافه شود.

ملی‌پوشان ریکاوری کردند
با توجه به پروازی که همراه با تأخیر هم بود کروش ترجیح داد دیروز شاگردانش تمرینی نداشته باشند و تنها با حضور در سالن بدنسازی هتل به ریکاوری بپردازند.

امیری استراحت کرد
وحید امیری که دچار مصدومیت جزئی شده، دیروز استراحت کرد و طبق اعلام کادر پزشکی تیم‌ ملی او از فردا به تمرینات گروهی تیم اضافه می‌شود.

مأموریت به اوسیانو و مارکار
دو تن از اعضای کادرفنی تیم‌ملی برای تماشای دیدار عراق - فلسطین به ورزشگاه رفتند. با توجه به حضور کاروان تیم‌ملی در شهر کانبرا و برگزاری بازی عراق و فلسطین در این شهر، کروش به مارکار آقاجانیان و اوسیانو مأموریت داد تا با حضور در ورزشگاه از نزدیک این بازی را تماشا و حریف بعدی تیم‌ملی را آنالیز کنند.

ملی‌پوشان غافلگیر شدند
هوای کانبرا برخلاف بریزبان گرم و شرجی نیست و بازیکنان ابتدا غافلگیر شدند و بعد از آن ابراز امیدواری کردند در روز بازی با عراق هم هوا خوب باشد. دیروز هوای کانبرا ۱۶ درجه بالای صفر بود که نسبت به هوای ۳۳ درجه‌ای بریزبان هوای بسیار مطلوبی بود. طبق اعلام هواشناسی محلی، امروز هوای این شهر ابری و همراه با رعد و برق خواهد بود که احتمال کاهش هوا هم زیاد است.

ملی‌پوشان به کانگوروها رسیدند
با اینکه مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا در سرزمین کانگوروها دیروز به پایان رسید ولی تا حالا هیچ اثری از کانگورو در شهرهایی که تیم‌ملی در آن بازی داشت، نبود اما کانبرا در استرالیا معروف است به شهر کانگوروها و در مبادی ورودی شهر و تپه‌های سرسبز این شهر به راحتی کانگوروها قابل مشاهده هستند و حتی برخی از اهالی شهر در حال دادن غذا به این حیوانات بودند.

بازار سیاه بلیت‌فروشی
با اینکه در سایت رسمی فروش بلیت مسابقات جام ملت‌های آسیا بیشترین قیمت برای خرید بلیت بازی مرحله یک‌چهارم نهایی ایران و عراق ۷۰ دلار است ولی دیروز این بلیت در شهر کانبرا بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار خرید و فروش می‌شد و با اینکه چند روز تا برگزاری بازی باقی‌ مانده ولی بازار سیاه بلیت‌فروشی این دیدار آغاز شده است.

تشکر از نظم ایرانی‌ها
پاتریک، یکی از مسئولان برگزاری مسابقات جام ملت‌های آسیا در استرالیا در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی این کشور از نظم ایرانی‌ها تشکر کرد. او تأکید کرد با اینکه ایرانی‌ها بعد از کشور میزبان بیشترین تماشاگر را داشته‌اند ولی با نظم خوبی بازی‌های تیم‌ملی کشورشان را تماشا می‌کنند و تاکنون هیچ‌گونه مشکلی برای برگزار کنندگان درست نکرده‌اند و حتی بعد از بازی با امارات اقدام به جمع‌آوری زباله‌ها روی سکوها کردند.

دستور کروش به ملی‌پوشان
با اینکه دیشب ملی‌پوشان آزاد بودند و کروش برنامه ویژه‌ای برای آنها در نظر نگرفته بود ولی با این حال به آنها گوشزد کرد حق خارج شدن از هتل را ندارند و تنها در لابی هتل می‌توانند حضور داشته باشند.

پاسخ AFC به اعتراض عراقی‌ها
بعد از مشخص شدن حریف بعدی تیم ‌ملی ایران، مسئولان کاروان عراق به مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا بابت استراحت بیشتر ایران نسبت به این تیم اعتراض کردند. البته مسئولان کنفدراسیون هم به عراقی‌ها گفتند شما روز سه‌شنبه بازی داشتید و در همین شهر و هتل ماندید تا برای بازی با ایران آماده شوید و در عوض حریف شما روز سه‌شنبه پروازی خسته‌کننده از بریزبان به کانبرا داشت و شرایط هر دو تیم یکسان است و ایران از روز چهارشنبه(امروز) تمرینات خود را برای بازی روز جمعه پیگیری می‌کند.

گلایه کروش از کفاشیان
كارلوس كروش ظهر ديروز در تماس با علي كفاشيان ضمن ارائه گزارش مختصر از وضعيت تيمملي جوياي اين موضوع شد كه چرا رئيس فدراسيون ايران در خلال برگزاري مسابقات جام ملتهاي آسيا در استراليا حضور ندارد. كروش به كفاشيان اعلام كرد كه اين روزها تمام تيمهاي حاضر در مسابقات، رئيس فدراسيون خود را كنار اردوي تيمشان دارند و اين فقط ايران است كه رئيس فدراسيونش در استراليا حضور ندارد. كفاشيان هم در تماس تلفني به كروش به خاطر نتايج كسب شده توسط اين تيم در دور مقدماتي تبريك گفت و ضمن آرزوي موفقيت براي تيمملي كشورمان به كارلوس اعلام كرد به دليل مشغله كاري به تهران برگشته و به زودي براي همراهي كاروان تيمملي در جام ملتها به ويژه در مراحل پاياني تا كسب عنوان قهرماني به استراليا بازخواهد گشت.