به گزارش افکارنیوز، اصغر حاجیلو در رابطه با وضعیت تیم ملی ایران و عملکرد شاگردان کارلوس کی‌روش در مرحله مقدماتی گفت: در مرحله گروهی بازی‌ ضعیف‌تر از جام جهانی از بازیکنان می‌بینیم تنها سالی است که یک بازیکن در تیم منتخب داشتیم و تیم ملی ایران پدیده خاصی که بتواند تمامی نگاه‌ها را به خود جلب کند ندارد.

وی افزود: دوبار در جام ملت‌های آسیا بازی کردم و در سال ۲۰۱۱ هم سرپرست تیم بودم حتی در سال ۲۰۱۱ هم بازیکنی مثل محمدرضا خلعت‌بری داشتیم که حریفان را به راحتی از پیش رو برمی‌داشت. در گذشته بازیکنانی مثل علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا، خداداد عزیزی، حسن روشن، ایرج دانایی‌فر و … را داشتیم اما در حال حاضر تمامی بازیکنان در تاکتیک کادر فنی حل شدند حتی می‌بینیم وقتی بازیکنی فضای مقابلش خالی است و می‌تواند نفوذ کند توپ را نگه می‌دارد. تیم ملی ایران کاملا براساس تاکتیک مربی بازی می‌کند. کی‌روش فوتبال ایران، مردم ایران و رئیس فدراسیون فوتبالمان را به خوبی شناخته و همه این موارد را در فوتبالی که ارائه می‌دهد حل کرده است. او واقعا مربی حرفه‌ای است و هیچ اعتراضی به نحوه بازی که تیمش انجام می‌دهد ندارد.

کارشناس فوتبال ایران تاکید کرد: کی‌روش می‌داند برای ما نتیجه بسیار مهم است. ۴ سال قبل همین امارات را ۳ بر صفر شکست دادیم و در بازی‌های مرحله گروهی سه پیروزی کسب کردیم. واقعیت زندگی و فوتبال ایران این است که هیچ کس به بازی خوب نمره نمی‌دهد. مردم با تمام عشقشان پای تلویزیون می‌نشینند و فوتبال نگاه می‌کنند و از بازی خوب لذت می‌برند اما وقتی در پایان مسابقه آجیلشان تمام می‌شود و ما نتیجه را واگذار کردیم ناراحت شده و انتقاد می‌کنند. کی‌روش با تمام سلول و وجودش تیم ما را به خوبی شناخته و از سلیقه هواداران هم باخبر شده است. او می‌داند اگر ما مثل رئال مادرید هم بازی کنیم اگر بازنده باشیم با انتقاد روبرو می‌شود. امیدوارم به خاطر خوشحالی مردم هم که شده تیم ملی موفق شود و به مقام قهرمانی برسد. ۷۵ میلیون ایرانی دوست دارند ایران موفق شود و من مطمئنم که ما به فینال می‌رسیم.

حاجیلو در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنند ایران می‌تواند به فینال جام ملت‌های آسیا برسد اظهار داشت: بله ما می‌توانیم به فینال برسیم و اعتقاد دارم که حتی اگر به ژاپن بخوریم راحت آنها را شکست می‌دهیم. ژاپن فوتبال علی اصغری بازی نمی‌کند. آنها به تاکتیک و زیبایی فوتبال علاقه دارند و حتی اگر بدانند ۱۰ گل هم می‌خورند زیبا بازی می‌کنند چراکه در پایان مسابقه هوادارانشان به احترام آنها دست می‌زنند.

وی افزود: ژاپن خیلی راحت و بدون دعا و التماس به جام جهانی می‌رود و به حضور در مرحله یک چهارم نهایی فکر می‌کند. این ما هستیم که به خاطر رفتن به جام جهانی ذوق می‌کنیم. دلیل این بازی نتیجه‌گرا رفتاری است که در کشورمان اتفاق افتاده و هر کسی که نتیجه نگرفته به راحتی برکنار شده است. بعد از هر باخت در فدراسیون به دنبال فردی می‌گردند و سپس کل دیوار را روی او خراب می‌کنند.

حاجیلو در رابطه با اینکه اغلب کارشناسان از شرایط تیم ملی ناراضی هستند و نسبت به عملکرد کارلوس کی‌روش انتقاد بسیار زیادی دارند عنوان کرد: باید دید این دوستان چه دستاوردی برای فوتبال داشتند و خودشان چه کردند بعضی از این دوستان از ادوکات و فون‌باستن هم ایراد می‌گیرند. دوستانی که استاد شده‌اند و کلی مرید پیدا کردند. برخی از این افراد می‌خواهند برای انتخاب هر مربی از آنها نظر گرفته شود و اگر باشگاهی بخواهد سرمربی انتخاب کند باید از فیلتر آنها بگذرد. این چیزهایی که آنها درست کرده‌اند تفاوتی با دلالی و آژانس جابه جایی بازیکن ندارد.

وی تأکید کرد: درکی که کی‌روش از فوتبال ما و مدیریت مسئولان ما پیدا کرده قابل ستایش است. او با تمام وجودش ما را می‌شناسد. او می‌داند کدام بازیکن به چه دلیلی به مربیان قبلی لطمه زدند. او می‌داند کدام بازیکن کم کاری کرد. به شما قول می‌دهم کی‌روش می‌داند بازیکنان از چه غذایی لذت می‌برند. او فردی استثنایی است که کاملا به روانشناسی ما شناخت پیدا کرده و به خوبی می‌داند که در کجا از بازیکن ضربه می‌خورد و در کجا باید مقابل او بایستد. شما مطمئن باشید قهرمانی تیم ملی برای جام ملت‌های آسیا نفعش برای تمام فوتبال است و چه گستردگی و تحولی در فوتبال ایران ایجاد می‌کند.

کارشناس فوتبال ایران تأکید کرد: این دوستان نباید به منافع خود فکر کنند. موفقیت فوتبال باعث اقبال دوباره مردم به روزنامه خواندن و فرستادن فرزندانشان به مکانهای ورزشی میشود. وقتی سیاهنمایی کنیم کسی سراغ فوتبال نمیآید. باور کنید هیچ علاقهای به طور شخصی نسبت به کیروش ندارم اما به خاطر این ریزبینی و نحوه کاری که کیروش انجام داده از او تشکر میکنم و امیدوارم تیم ملی قهرمان شود.