به گزارش افکارنیوز، علی عسکری صبح امروز در نشست خبری که به مناسبت دهه فجر در وزارت امور اقتصاد و دارایی برگزار شده بود، به ایراد سخنانی پرداخت و در خصوص وضعیت بدهی مالیاتی ورزشکاران گفت: پرداخت مالیات ورزشکاران یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان امور مالیاتی است چرا که بسیاری از این ورزشکاران از سال ۷۲ تا کنون مالیات پرداخت نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه بدهی مالیاتی ورزشکاران شامل ایرانی و خارجی می‌شود افزود: بسیاری از ورزشکاران خارجی از کشور رفتند ولی مالیات خود را پرداخت نکردند، از همین رو می‌خواهیم با کشورشان مکاتبه کنیم و بگوییم این ورزشکار مالیات بدهکار است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی ادامه داد: مشکل عدم پرداخت مالیات ورزشکاران به باشگاه‌های آن مربوط می‌شود باشگاه‌های در زمان انعقاد قرارداد می‌گویند مالیات را ما پرداخت می‌کنیم با این حساب نه اجزاه می‌دهند نه بازیکن پرداخت کند و نه خودشان پرداخت می‌کنند.

* ۹۰ درصد بدهی‌های مالیاتی متعلق به فوتبالیست‌ها است

عسکری با تأکید بر شناسایی مالیات تمام ورزشکاران، مربیان، کادر فنی و باشگاه‌ها و همچنین اعلام این بدهی‌ها به فدراسیون‌های مربوطه گفت: حدو ۸۵ تا ۹۰ درصد بدهی های مالیاتی مربوط به فوتبالیست‌ها است.

*استقلال و پرسپولیس بزرگترین بدهکاران مالیاتی شدند

وی همچنین اضافه کرد: باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس بزرگترین بدهکاران مالیاتی کشور هستند به نحوی که ۵۰ درصد بدهی‌های مالیاتی مربوط به این دو باشگاه است البته با احتساب ورزشکارانشان ۶۰ الی ۶۵ درصد بدهی‌ها مربوط به اینها است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی همچنین درباره مالیات کی روش سرمربی تیم ملی کشورمان نیز گفت: کی‌روش باید مالیات خود را بپردازد و هر میزان که در قراردادش قید شده باید به سازمان مالیاتی پرداخت کند امیدوارم قبل از اینکه مالیاتش را بدهد فدراسیون فوتبال با او خداحافظی نکند چرا که قرارداد وی ۴ ساله بوده و رو به پایان است.

وی با اشاره به درآمد ۴۰ میلیاردی کی روش طی ۴ سال گذشته در فدراسیون فوتبال گفت: از الان اعلام می‌کنم فدراسیون با کی‌روش خداحافظی نکند و وی با مالیات پرداخت نکرده از کشور خارج نشود.

عسکری افزود: بیش از۱۲۰ میلیارد تومان از معوقات مالیاتی مربوط به باشگاه ها و ورزشکاران است که ۶۵ درصد این رقم مربوط به باشگاه های پرسپولیس و استقلال میباشد.