به گزارش افکارنیوز، لوئیس سابالسا در پاسخ به انتقادات شدید جواد نکونام از مسئولان باشگاه اوساسونا گفت: نه من و نه هیئت‌مدیره باشگاه اوساسونا از مشکل ویزایی که برای پسر نکونام به وجود آمده بود، مطلع نبودیم و کسی در این مورد چیزی به ما نگفت. پیش از این هم هرگز با نکونام صحبتی نکرده‌ام و تنها یکبار او را دیده‌ام. با این حال نمی‌توانم بگویم که اوساسونا برای حل مشکل ویزای پسر وی کاری کرده یا خیر! به هر حال جواد می‌توانست خودش این موضوع را اطلاع بدهد.

وی در خصوص ادعای کاپیتان تیم ملی کشورمان که گفته بود در صورت عدم تمایل اوساسونا به ادامه همکاری حاضر به فسخ قراردادش با این تیم است، اظهار داشت: چنین بندی را در قرارداد نکونام ندیده‌ام. قراردادی که اوساسونا با او به امضا رسانده کاملاً شفاف است و باشگاه در این قرارداد رقم مالیات را هم روی دستمزد پرداختی وی حساب کرده است. ظاهراً مدیربرنامه‌های جواد اطلاعی از این موضوع نداشته است. به هر حال مسئولیت بدهی مالیاتی به خود نکونام بازمی‌گردد.

رئیس باشگاه اوساسونا عنوان کرد: باشگاه مقداری از رقم قرارداد نکونام که از سوی اتحادیه فوتبال اسپانیا تعیین‌شده را به او پرداخت کرده است. پس از اینکه ما پول را به حساب این بازیکن ریختیم اداره مالیات هم بلافاصله دستور توقیفش را داد. ما در این خصوص کار زیادی نمی‌توانیم انجام دهیم چون این موضوع مربوط به اداره مالیات می‌شود.

لوئیس سابالسا تأکید کرد: نکونام سندی را به امضا رسانده که طی آن پذیرفته رقمی که توسط اداره مالیات توقیف شده است را بابت مالیات بر درآمدش بپردازد. بر اساس این سند نکونام باید در ماه ژانویه ۴۰ درصد از رقم کلی مالیاتش را می‌پرداخته و ۶۰ درصد باقیمانده‌اش را نیز در ماه اکتبر پرداخت کند. ما در ماه ژانویه قادر به پرداخت حق و حقوق او نبودیم ولی از این موضوع آگاه بودیم. به این موضوع هم واقف هستیم که باشگاه اوساسونا باید بدهی بازیکن خودش را با امضایی که از او می‌گرفت، پرداخت می‌کرد ولی نتوانستیم جلوی توقیف شدن حساب بانکی جواد را توسط اداره مالیات بگیریم چون خود این بازیکن نسبت به پرداخت مالیاتش تعهد داده بود.

وی گفت: باشگاه اوساسونا از اظهارنظر اخیر نکونام ناراحت یا عصبانی نیست. او برای ما بازیکنی ارزشمند به شمار میرود. اگر نکونام از باشگاه عصبانی است این مشکل اوست ولی به شخصه علاقهای به درگیری و ادامه دادن این موضوع ندارم.