به گزارشافکارنیوز،در بازی دو تیم جبل بر و سهیلی جوان از سری مسابقات لیگ برتر استان هرمزگان که در شهر " شهرو " برگزار شد پس از این که داور مسابقه که در این بازی به گفته تعداد زیادی از علاقمندان بهترین قصاوت خودش را انحام داد سوت پایان بازی را به صدا در آورد یکی از بازیکنان جبل بر به سمت داور می رود که پس از این بازیکن تعدادی از هواداران تیم هم به داخل زمین ریختند و داور و کمک داوران و حتی نماینده هیات فوتبال را مورد ضرب و شتم خود قرار دادند.

شدت این کتک کاری به حدی بود که داور برای چند دقیقه از هوش رفت ولی با کمک مسئولان تیم جبل بر داور نجات می یابد تا به طور موقت از صحنه درگیری دور شود.

کوروش شعبانی داور مسابقه پس از این اتفاق به خبرنگار مهر گفت: از فوتبال و قضاوت بدم میاد. فکر نمی کردم که پس از چند سال قضاوت در فوتبال ایران و هرمزگان این گونه مورد ضرب و شتم قرار گیرم و از امروز به بعد دیگر حاضر به قضاوت نیستم و انتظار دارم که مسئولان هیئت فوتبال تنها به فکر درآمدزایی برای خودشان نباشند و کمی هم از داوران خود حمایت کنند.

این داور ملی هرمزگانی بیان داشت: هیچ اشتباهی در این مسابقه نداشتم و یکی از بهترین داوری های خودم را انجام دادم. گناه من چیست که تیم در یک دقیقه مانده به پایان بازی گل مساوی می خورد. مگر من باید حق تیم دیگری را ضایع می کردم و هنوز زمان باقی مانده بود بازی را به پایان می بردم. پس وجدان کجا رفته است.

دیگر بازی که داوران در آن موردکتک کاری قرار گرفته اند بازی تیم های استقلال خونسرخ و لمزان در استادیوم تختی بندرعباس بود. در این بازی بعد از این که استقلال خونسرخ گل برترییرا در دقیقه ۸۷ به ثمر می رساند سرپرست و مربی تیم لمزان به داخل زمین می آیند و به داور مسابقه حمله می کنند.

بعد از آن هم بازیکن تعویضی لمزان که گفته می شود چاقو هم در دستش بوده است به همراه تعدادی از هواداران به داخل زمین می آیند تا به داور حمله کنند که به همت دو بازیکن استقلال خونسرخ و مسئولان این تیم اجازه داده نمی شود که بازیکن خاطی و هواداران لمزان دستشان به داور مسابقه برسد ولی درگیری بین بازیکنان دو تیم بالا می گیرد که کار دو بازیکن لمزان به بیمارستان هم کشیده می شود.

عباس صادقی داور این مسابقه هم در پایان این ماجرا در گفتگوی تلفنی به خبرنگار مهر گفت: صحنه های خیلی بعدی رخ داد و اگر مسئولان باشگاه استقلال خونسرخ نبودند من الان زنده نبودم و خانواده‌ام عزادار می شودند.

این داور ملی و ارزنده هرمزگان که یکی از بازوان قوی هیئت فوتبال به حساب می آید می گوید: کوچک گرفتن اتفاقات گذشته از سوی هیئت فوتبال استان باعثآن شده است که تیم ها این گونه بی حرمتی به داوران داشته باشند.

وی گفت: انتظار و خواسته ماداوران از هیات همیشه کم بوده است و در تمامی شرایط جور مسابقات هیات فوتبال را کشیده ایم ولی حالا از هیات و کمیته انضباطی می خواهیم که یک بار برای همیشه با تیم های خاطی برخورد شدید کنند تا عبرتی برای سایر تیم ها باشد.

کمیته انضباطی قوانینی دارد که می تواند با این تیم ها برخورد کند و تنها به جریمه مالی اکتفا نکند. حمایت بدون چون چرا هیئت فوتبال از داوران هرمزگانی است.

یادمان نرود که این داوران سرمایه‌های فوتبال هرمزگان و کشور هستند. داورانی با درجه ملی که برای رسیدن به این درجه خون دل خورده اند و زندگی خودشان را گذاشته اند تا به این جا رسیده اند. متاسفانه بی خیالی برخی از افراد از این گونه اتفاقات موحب شده است که داوران هر روز با ترس و لرز قضاوت کنند.

اگر روزی که یکی از بهترین داوران هرمزگانی در قشم موردکتک کاری هواداران تیم سهیلی قشم قرار گرفت مسئولان هیئت فوتبال بلافاصله با این موضوع برخورد می کردند شاید دیگر در چهار روز بعد شاهد کتک کاری داوران نمی بودیم. دریافتی داوران از یک بازی آنقدر نیست که بخواهند مورد ضرب و شتم بازیکنان و تماشاگران هم قرار بگیرند.

در خواست همه داوران فوتبال استان هرمزگان از هيات فوتبال برخورد شديد با اين گونه تيم هاست و همه آن ها اميدوار هستند كه ديگر هيچ روزی هيچ داوری در استان هرمزگان اين گونه مورد لطف و نوازش برخی از بازيكنان و هواداران آن ها قرار نگيرند.