به گزارش افکارنیوز، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار نفت ایران - الجیش قطر در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا اظهار داشت: ما فردا یک بازی فراباشگاهی داریم و نگاه‌مان ملی است. کاری نداریم که پیراهن نماینده ایران زرد، آبی یا قرمز باشد.

وی افزود: ما فردا به سمت راست لباس‌مان نگاه می‌کنیم که روی سینه‌مان پرچم ایران نقش بسته و می‌خواهیم همه نگاهی فراباشگاهی داشته باشیم. صحبت‌هایم را از اینجا شروع کردم، چرا که می‌خواهم حمایت خوب همه هواداران را پشت تیم نفت ببینم. امیدوارم فوتبالدوستان ما را تنها نگذارند و اگر طرفدار استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتورسازی یا هر تیم دیگری که هستند ملی نگاه کنند و به ورزشگاه بیایند. اگر ما نتوانیم در این بازی پیروزی شویم، چهارمین سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا از دست می‌رود و این اتفاق ممکن است شرایط ما را برای سال آینده نیز به خطر بیاندازد و باعثشود سهمیه ایران کم شود.

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران خاطرنشان کرد: از نظر روحی و روانی در بهترین شرایط هستیم و از نظر فیزیکی نیز همینطور. این اولین تجربه تیم نفت در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیاست و ما می‌خواهیم ۱۰ سال تلاش در اصول حرفه‌ای و باشگاهداری را فردا به سرانجام برسانیم. تمامی بازیکنان در کنار هم به این هدف فکر می‌کنند. البته ما منطقی با این مسابقه برخورد و سعی کرده‌ایم همراه با چند تغییر برنامه سازمان لیگ پیش برویم. به همین دلیل با آمادگی کامل بدنی و روحی به میدان خواهیم رفت.

منصوریان درباره اینکه برخی باشگاه‌ها از جمله استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی از هواداران‌شان خواسته‌اند تا تیم نفت را حمایت کنند، گفت: از باشگاه‌هایی که نگاه فراباشگاهی و ملی داشتند، تشکر می‌کنم. آنها اهمیت این مسابقه را درک کردند و ما تنها نخواهیم بود. خوشبختانه در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مردم برای حمایت از تیم نفت اعلام آمادگی کرده‌اند که جای خوشحالی و امیدواری دارد. قطعاً آنها از ما مانند یک تیم ملی پشتیبانی خواهند کرد.

وی ادامه داد: البته باید به تیم الجیش و صبری لاموشی سرمربی جوان این تیم خوش آمد بگویم. ما اطلاعات کاملی از حریف قطری خود داریم. ما ۱۰ بازی آنها را آنالیز کرده و سه بازی آخر این تیم را به طور کامل مورد بررسی قرار داده‌ایم.

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران خاطر نشان کرد: نقاط ضعف و قوت الجیش را به خوبی می‌دانیم و تنها نیاز به یار دوازدهم و هواداران داریم که مطمئنم آنها ما را تنها نخواهند گذشت.

منصوریان یه ایجاد شرایط برای آسان‌سازی حضور هواداران در ورزشگاه اشاره کرد و گفت: امروز جلسه‌ای با مدیریت باشگاه داریم. قصد داریم بلیت مسابقه را به صورت رایگان در اختیار هواداران بگذاریم و نقل‌وانتقال آنها به ورزشگاه را از طریق سیستم ترابری وزارت نفت انجام دهیم. امیدوارم هواداران از سراسر کشور برای حمایت از تیم ما به ورزشگاه آزادی بیایند.

وی درباره شرایط الجیش گفت: الجیش تیم قدرتمندی است. این تیم چهار بازیکن برزیلی، یک بازیکن کره‌ای و چهار بازیکن از تیم ملی قطر دارد که یکی از آنها کاپیتان تیم ملی است. در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا تجربه حرف اول را می‌زند. ما بازیکنان جوانی داریم و میانگین سنی کم شاخصه تیم ماست. این موضوع حائز اهمیت است که همین نیروی جوانی تبدیل به تجربه شود و مهمترین قسمت این است که بازیکنان ما از نظر روحی و روانی به شرایطی برسند که بر بازی مسلط شوند.

سرمربی تیم نفت افزود: به طور حتم از بازی احساسی دور هستیم و برای بازی سه طرح داریم تا از فرصت‌هایی که الجیش در اختیارمان قرار می‌دهد، استفاده کنیم.

«تیم ما جوان است و باید از احساسات دور باشیم»، وی با بیان این جمله در مورد نقاط ضعف تیم الجیش گفت: اجازه دهید این نقاط ضعف را برای خود نگه داریم تا فردا از آن استفاده کنیم. ما این نقاط ضعف را در زمین به شما نشان خواهیم داد.

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران درباره اینکه چرا امروز روزنامه‌ها به بازی این تیم مقابل الجیش نپرداختند، گفت: در ایران رسم بر این است که روزنامه‌ها و صداوسیما در روز مسابقه شور و هیجان ملی را ایجاد می‌کنند. مطمئن باشید فردا تمام رسانه‌های ما به این مسابقه ملی خواهند پرداخت. توصیه می‌کنم روزنامه‌های فردا را بخوانید.

منصوریان در خصوص اینکه آیا تماشای دیدار نفت - الجیش رایگان خواهد بود، گفت: تلاش ما براین است تا چنین شرایطی را برای هواداران فراهم کنیم. از آقای تاج تقاضا داریم چنین شرایطی را فراهم کند، چرا که هواداران فوتبال اهل گرانی نیستند و رفتن به ورزشگاه شرایط سختی دارد. وقتی خودم هوادار بودم اگر بلیت بازی از ۵۰۰ تومان به ۷۰۰ تومان تغییر می‌کرد رفتن به ورزشگاه برایم سخت می‌شد، چرا که می‌خواستیم برای رفتن به ورزشگاه نان و پنیری هم برای خودمان بگیریم و بعد به ورزشگاه برویم.

وی تأکید کرد: اکنون نیز برای هواداران سخت است که هزینه زیادی برای یک بازی صرف کنند و به همین دلیل از آقای تاج خواهش می‌کنم تمهیداتی اندیشیده شود که هواداران به ورزشگاه بیاید. این بازی در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا برگزار می‌شود و دیداری در مرحله گروهی نیست که بخواهیم به درآمدهایش نگاه کنیم. امیدوارم با هماهنگی باشگاه نفت که قطعاً صورت می‌گیرد شرایطی به وجود آید که هواداران بدون هزینه به ورزشگاه بیایند.

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران درباره انگیزه تیمش برای این بازی اظهار داشت: بزرگترین انگیزه ما پرچم کشورمان، شما رسانه‌ها و مردم هستند که در شبکه‌های اجتماعی سایت‌ها و وبلاگ‌ها برای حمایت از ما اعلام آمادگی کردند. در بازی‌های فراباشگاهی انگیزه مالی به هیچ وجه وجود ندارد و حتی من حاضرم بخشی از دستمزدم کم شود اما فردا بتوانیم به مرحله بعدی صعود کنیم، چون در مسابقات فراباشگاهی حاضریم سرمان را هم بدهیم.

وی درباره شرایط بازیکنانش و یا مصدومی برای بازی با الجیش دارند، گفت: خداراشکر همه صحیح و سالم هستند و در فرم بسیار خوبی هم قرار دارند. از تیم پزشکی باشگاه نفت هم تشکر میکنم که پیش از این هماهنگ شده بود برای بازی با الجیش همه بازیکنان در اختیارمان باشند و این اتفاق رخ داده است.