به گزارش افکارنیوز، با عدم گلزنی در بازی مقابل دپورتیوو لاکرونیا، رونالدو چهارمین بازی متوالی بدون گل خود را پشت سرگذاشت. او در مقابل اسپانیول، کوردوبا و اتلتیکو نیز موفق به گلزنی نشده بود. یک رکورد منفی برای بازیکنی که عادت داشتیم در هر بازی دو یا بیشتر از دو گل به ثمر برساند.

در ۶ سال اخیر که رقابت بین او و مسی به اوج رسیده، رونالدو هرگز دچار چنین افت محسوسی نشده بود. ۱۳ دسامبر، روز بازی رئال مادرید و آلمریا که بارسلونا باید در زمین ختافه به میدان می رفت، رونالدو ۲۳ گل و مسی ۱۳ گل به ثمر رسانده بود. در پایان آن هفته، رونالدو با دو گلی که به آلمریا زد، تعداد گل های خود را به ۲۵ رساند اما مسی در روز بد بارسا مقابل ختافه(۰-۰) موفق به گلزنی نشد و اختلاف این دو نابغه به ۱۳ گل رسید.در آن روزها کسی فکر نمی کرد که مسی دیگر بتواند در جدول گلزنان به رونالدو حتی نزدیک شود اما در عمل اتفاق دیگر رخ داد. با شروع سال جدید میلادی، رونالدو روی عدد ۲۸ ماند و مسی با گلزنی های متوالی، آمار گل هایش را به ۲۶ رساند و حالا اختلاف از ۱۲ به ۲ رسیده است.

همه چیز ار مراکش و جام جهانی باشگاه ها شروع شد. رونالدو در آن تورنمنت نه در مقابل کروزآزول و نه در مقابل سن لورنزو، موفق به گلزنی نشد و توپ طلای رقابت ها نیز به سرخیو راموس رسید. پیش از شروع جام جهانی باشگاه ها، رونالدو در ۲۳ بازی، ۳۲ گل زده بود؛ متوسط ۱.۳۹ گل در هر بازی اما او در سال ۲۰۱۵ در ۱۰ بازی، تنها ۴ گل به ثمر رسانده، متوسط ۰.۴ گل در هر بازی.

در باشگاه رئال مادرید، همه نگران وضعیت فعلی رونالدو هستند. مشکلات فیزیکی به جای مانده از انتهای فصل گذشته، در کنار مشکلات زندگی شخصی او(جدا شدن از نامزدش) باعثشده تا لبخند از روی چهره رونالدو محو شده و او راه دروازه ها را گم کند.کریستیانو در بازی مقابل دپورتیوو، در یک صحنه موفق نشد دروازه خالی را باز کند. این شاید عجیب ترین موقعیت گلی بود که رونالدو در تمام ۶ سال اخیر از دست داده بود. هرچند که در دو صحنه، بسیار بدشانس بود که ضربات او راهی به دروازه پیدا نکردند. بیهوده نیست که این روزها بخشی از مشغله ذهنی کارلو آنچلوتی، بازگرداندن رونالدو به شرایط آرمانی است.

هیچکدام از هواداران رئال دوست ندارند رونالدو را در چنین شرایطی ببینند در حالیکه مسی، روز به روز در حال اوجگیری است و استارت سریعی برای رسیدن به توپ طلای پنجم خود زده است. فراموش نکنیم که رونالدو در ابتدای فصل، موفق شد بهترین شروع یک مهاجم در تاریخ لالیگا را با زدن ۱۷ گل در ۱۰ بازی به ثبت برساند.

او با گلزنی های متوالیش در ابتدای فصل، موفق شده بود زودتر از هر بازیکنی به آمار ۲۰۰ گل زده در لالیگا دست یابد. رونالدو پس از ۱۷۸ بازی، به آمار ۲۰۰ گل زده رسید؛ در حالیکه مسی پس از انجام ۲۳۵ بازی، موفق به زدن ۲۰۰ گل در لالیگا شده بود.

بیش از نیمی از قدرت رئال مادرید در ساق پاهای کریستیانو رونالدو نهفته است. از چهارشنبه، ماجراجویی های اروپایی رئال از آلمان و مقابل شالکه آغاز خواهد شد. نابغه، به روزهای اوجت برگرد.