به گزارش افکارنیوز، امیرحسین صادقی یکی از بازیکنان قدیمی و باسابقه استقلال است و تنها استقلالی‌ای است که دو دوره حضور در جام جهانی را سپری کرده است. با این بازیکن روز گذشته گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:

شرایط تیم بعد از ۳ برد پیاپی و یک مساوی با گسترش‌فولاد چطور است؟
خیلی خوب. خدا را شکر بعد از اردوی کیش و اضافه شدن ملی‌پوشان، تیم از نظر روحی و فنی در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد. تیم اردوی خوبی در کیش داشت و تمرینات مناسبی انجام داد. سه بازی را مقابل سه تیم خوب و قدرتمند بردیم و با توجه به شرایط آب و هوایی و سرمای تبریز، یک امتیاز مقابل گسترش‌فولاد هم برای ما مثل پیروزی بود. یک امتیاز بازی در تبریز در پایان لیگ خیلی به درد ما می‌خورد.

در مجموع می‌توان گفت استقلال از نیم‌فصل اول خیلی بهتر شده؟
بله، بهتر که شده اما در نیم‌فصل اول هم ما شرایط خوبی داشتیم. یعنی لیگ را خوب طی می‌کردیم تا اینکه یک وقفه چند هفته‌ای بد داشتیم و از صدر فاصله گرفتیم اما حالا با تفاضل گل، سوم هستیم و با یک امتیاز فاصله از تیم اول قرار داریم. استقلال از نظر روحی و روانی برای قهرمانی کاملاً آماده است و مدعی اول بالا بردن جام هستیم.

طی چند هفته اخیر، هجمه‌ داوری سنگینی به استقلال وارد شده، ‌از جمله بازی با سایپا که کارشناس داوری گفت باید اخراج می‌شدی، یا بازی با پیکان.
این حرف‌ها هیچ اثری در تیم ما نداشت. فوتبال حرفه‌ای است و اگر قرار باشد تیمی با این مسائل بخواهد تمرکزش را از دست بدهد که باید فاتحه قهرمانی را بخواند. در مورد بازی با سایپا معتقدم خطا نکردم زیرا شکوری را ندیدم و اول هم توپ را زدم. بعد که پایم به او خورد، با دستش برخورد کرد نه شکمش. با بغل پا توپ را زدم و در ادامه پایم با بازیکن سایپا برخورد کرد. در بازی با پیکان هم صحنه را درست ندیدم و بعداً در تصاویر تلویزیونی دیدم. بالاخره ما این همه از اشتباهات داوری ضربه خوردیم، یک بار هم داور این‌گونه سوت زد. نباید به خاطر یک اشتباه، این همه داوران را زیر سؤال برد و به آنها حمله کرد. با این هجمه و سروصدا، جامعه داوری هیچ سودی نمی‌برد و مشکل حل نمی‌شود. بهتر است کار داوری را به کارشناسان داوری بسپاریم تا آنها با کلاس‌های آموزشی و روش‌هایی که خودشان بلدند، اشتباهات داروی را کمتر کنند. داور هم انسان است و اشتباه می‌کند و اگر قرار باشد با یک اشتباه این همه حمله شود، نه تنها اتفاقی نمی‌افتد بلکه همه چیز بدتر می‌شود. باید به داوران کمک کنیم نه اینکه آنها را بزنیم.

اما چند اشتباه داوری پشت‌سر هم برای استقلال، این حواشی را به وجود آورد.
مگر داوری فقط به نفع ما بوده؟ آیا سایر تیم‌ها از اشتباه داوری بهره‌مند نشده‌اند؟ دور از انصاف است که زحمات تیم داوری را به این راحتی زیر سؤال ببریم. مگر ما در نیم‌فصل اول از اشتباهات داوری ضربه نخوردیم؟ مگر سایر تیم‌ها از اشتباه داوری استفاده نکردند که در تصاویر تلویزیونی هم معلوم شد؟ حالا تا یک اشتباه به نفع استقلال بود، همه حمله کردند به استقلال. این اشتباهات غیرعمدی در فوتبال ایران بوده، هست و خواهد بود. ما باید به جای حمله، به داوری کمک کنیم تا در جام جهانی و جام ملت‌های بعدی، ‌ به جای علیرضا فغانی و دو کمک داور، ‌۷،۸ داور و کمک‌ داشته باشیم.

به نظر می‌رسد خودت هم نسبت به نیم‌فصل اول و جام ملت‌ها شرایط بهتری داری؟!
اول فصل جراحی سنگینی داشتم. طول درمان را به خوبی طی نکردم و زودتر به میادین برگشتم. متأسفانه خوب فیزیوتراپی نکردم و با درد بازی می‌کردم. همین مسئله باعثشد انتظارات را برآورده نکنم اما با تمریناتی که در تیم ملی داشتم و در نیم‌فصل دوم، وضعیت خوبی دارم و بسیار امیدوار و باروحیه هستم.

شما موافق ماندن کروش هستی، مثل سایر ملی‌پوشان؟
صددرصد. من از موافقان کروش هستم زیرا فوتبال ایران آینده روشنی با این مربی دارد.

صحبت خاصی داری؟
ميخواهم از آقاي افشارزاده تشكر كنم كه در اين مدت حامي من بود و به من كمك كرد.