به گزارش افکارنیوز، مجید جلالی پس از دو شکست پیاپی، مدافع عنوان قهرمانی و یکی از مدعیان این فصل را برد، تیم سابق خودش را…

آقا مجید، بازی سختی را با برد شیرین سه بر یک پشت سر گذاشتید.
بله، واقعاً خیلی بازی قوی و باکیفیتی بود. فولاد از متنوع‌ترین برنامه‌ها در حمله سود می‌برد و دفاع کردن مقابل این تیم واقعاً کار سختی است؛ خوشبختانه ما از بازی نفت تا این بازی دو هفته فرصت داشتیم تا روی نقاط قوت حریف و تاکتیک‌ها و برنامه‌هایمان تمرین کنیم. وقتی شما با جوانان کار می‌کنید فرصت تمرین کردن برای اجرای ایده‌ها خیلی مهم می‌شود.

حتماً از عملکرد شاگردانتان هم راضی هستید؟
صددرصد. هم جوانان عالی بودند هم باتجربه‌ها. در تیمی مثل تیم ما نقش باتجربه‌ها خیلی مهم است، چون علاوه بر کارهای تیمی و وظایف فردی خود باید جوان‌ترها را هم در زمین مدیریت کنند.

پیروزی بر فولاد برای مجید جلالی حلاوت دیگری دارد.
چطور؟ همه بازی‌ها که سه امتیاز دارد!

ولی سه امتیاز بردن صدرنشین و مدافع عنوان قهرمانی شیرینی بیشتری دارد!
قطعاً برای تیم‌هایی مثل ما که کمتر دیده می‌شوند این‌گونه بازی‌ها فرصتی است تا خودی نشان بدهیم. قطعاً بردن تیم صدر جدولی و قدرتمند خیلی مهم‌تر است.

از نظر فردی هم برای شما فولاد با بقیه تیم‌ها فرق دارد.
وقتی شما سال‌ها جایی کار می‌کنی به آنجا تعلق خاطر پیدا می‌کنی و این خیلی عادی است ولی حرف من این بود که ارزش امتیازی همه بازی‌ها یکسان و برای مجید جلالی اسم حریف و مربی و بازی مهم نیست.

دو، سه جوان رو کردید، وقتی به میدان می‌روند و تیم می‌برد چه حسی دارید؟
وصف‌ناپذیر است. بهترین نوع خدمت به فوتبال جوانگرایی است و من از روز شروع این شغل همیشه همین هدف را داشته و دارم. تعهد کاری من همیشه تغییر نسل‌هاست.

این هفته نتایج به سود سایپا رقم خورد.
من همه بازی‌ها را ندیدم، چطور؟

در راستای هدفی که دارید و جایگاهتان در بالای جدول.
طبیعی است هر چه بالانشین‌ها امتیاز از دست بدهند ما خوشحال شویم!

و بعد از دو باخت متوالی شدید مربی هفته.
این عنوان که نظر لطف بچه‌های شماست و از همه متشکرم ولی می‌خواهم به همین بهانه و از این فرصت برای گفتن یکی از دغدغه‌های همیشه‌ام استفاده کنم. همان‌طور که از حس و حالم برای بازی دادن به جوانان گفتم. ببین قبول داری که یکی از مشکلات بزرگ فوتبال ما فقدان چرخه بازیکن‌سازی و سازندگی است؟

صددرصد، همه از این فقدان می‌نالند.
من به هیأت مدیره سایپا هم مثل مدیران سایر تیم‌هایی که داشتم گفتم. به مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش تا به گوش مسئولان بالاتر برسد و کمکی به فوتبال بکنند. من به عنوان یک مربی سازنده می‌آیم و برای جوانان هزینه می‌کنم. هزینه فقط مالی نیست، اعتبارم را پای آنها می‌گذارم. می‌روند به زمین و برای کسب تجربه اشتباه می‌کنند و تیم می‌بازد و مربی باید هزینه بدهد. باشگاه و مدیرعامل هزینه می‌کنند و وقتی جوان به باردهی رسید و حالا من و باشگاه باید از حاصل زحماتمان استفاده کنیم، وقت سربازی است و مفت و مسلم دیگران صاحب ثمره تلاش ما می‌شوند. من می‌گویم هر جوانی باید به خدمت مقدس سربازی برود ولی چرا فقط در چند تیم خاص؟ چرا نمی‌شود هر مربی و باشگاه سازنده‌ای از دسترنج خود در این فوتبال استفاده کند؟

اتفاقاً این‌طوری بازیکن هم از دست نمی‌رود. هر سال و از بین صد پدیده شاید فقط یکی پیشرفت می‌کند و بقیه محو می‌شوند…
وقتی من خودم کنار نهالی باشم که کاشته‌ام قطعاً بیشتر مراقب او هستم و او هم رابطه بهتری با مربی‌اش دارد تا یک غریبه.

راستی، ماجرای انتقال مبین میردورقی بازیکن شما به پرسپولیس هم این روزها سوژه‌ای است.
او استعداد داشت. آمد سر تمرین ما و من پسندیدم ولی یک استعداد برای شکوفا شدن باید خیلی صبر کند و خیلی کارها بکند یا نکند. صرف داشتن استعداد که دلیل موفقیت نمی‌شود. او خیلی زود می‌خواست بازی کند و حتی یک بار هم با من حرف زد.

در نیم‌فصل یک بار چند دقیقه به او بازی دادید. در جام حذفی.
بله ولی به او گفتم شما الان شرایط بازی نداری و باید صبر کنی، تمرین کنی و خلاصه برای شکوفایی کارهای زیادی هست اما ظاهراً ایشان خیلی ناراحت بود و تصمیم گرفت از سایپا برود.

سؤال همین‌جاست. چطور جوانی که در تیم جوان سایپا بازی نمی‌کند به پرسپولیس می‌رود؟
اين را بايد از خودش بپرسي، روزي كه آمد تا از من امضاي رضايتنامه بگيرد نگفت مقصدش كجاست و من هم نپرسيدم!