به گزارش افکارنیوز، در حالی که به نظر می‌رسید مشکل اصلی ایران نداشتن امکانات است، خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که «تحریم و حضور بانوان» دو مشکل مهمی هستند که احتمالاً مانع اصلی خواهند بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گوید بانوان باید اجازه حضور در ورزشگاه را داشته باشند و علی کفاشیان هم به بازرسان کنفدراسیون گفت: «خانم‌های خارجی برای حضور در ورزشگاه مشکلی ندارند. در بازی اخیر ایران و کره هم به ورزشگاه آمدند. تا سال ۲۰۱۹ هم مجوز حضور بانوان ایرانی را در ورزشگاه‌ها می‌گیریم و این را تضمین می‌دهیم.» اما مشکلی که کنفدراسیون روی آن حساسیت فوق‌‌العاده‌ای دارد، مشکل «تحریم» است. بازرسان کنفدراسیون به کفاشیان گفته‌اند: «ما برای کار در ایران با مشکل انتقال پول روبه‌رو هستیم.

یعنی اگر بخواهیم پول هتل‌ها را بپردازیم، مشکل داریم. پول‌ها همه توسط آمریکایی‌ها ضبط می‌شود.» کفاشیان قول داده که با صرافی‌های معتبر این مشکل را حل می‌کند. او در این باره گفت: «اخیراً ما میزبان بازی‌های زیر ۱۴ سال در همدان بودیم که پول‌ها را از طریق یک صرافی برایمان آوردند. پس مشکلی از این بابت هم وجود ندارد. به اضافه اینکه جلسه ۱ + ۵ به زودی برگزار می‌شود و احتمال توافق وجود دارد. در این صورت تحریم‌ها از بین می‌رود.» در واقع کفاشیان به این جلسه امیدوار است. او امیدوار است با توافق‌های صورت گرفته، تحریم‌ها از بین بروند تا فدراسیون بتواند علاوه بر دریافت طلب‌های بین‌المللی‌‌اش بزرگترین مانع برای گرفتن میزبانی جام ملت‌ها را از بین ببرد.

در صورتي كه ايران بتواند اين مشكل را حل كند، كنفدراسيون مشكل چنداني براي دادن ميزباني به ايران ندارد. جالب اينجاست كه آنها به امكانات ايران ايرادي نگرفتهاند و كفاشيان قول داده در ۴ سالي كه فرصت دارند، تمام امكانات را سر و سامان خواهند داد. فدراسيون ۶ شهر تهران، تبريز، اصفهان، مشهد، كرمان، تبريز و اهواز را به عنوان ميزبان به كنفدراسيون معرفي كرده است. كفاشيان اميدوار است در كميته اجرايي كنفدراسيون هم رأيهاي موافق زيادي جذب كند. او اميدوار است اعضاي شرقي پشت ايران باشند. جلسه با شيخ سلمان هم بيربط به اين موضوع نيست و در حقيقت نظر رئيس AFC ميتواند روي تصميمگيري كميته اجرايي هم تأثيرگذار باشد.