به گزارش افکارنیوز، درخشان پس از تساوی قرمزپوشان مقابل صبا و در شرایطی که مذاکره باشگاه پرسپولیس با دو گزینه دیگر آشکار شده است، در گفت‌وگوهای مختلف با دفاع از نمایش پرسپولیس این شکل بازی را با بازی های پرسپولیس در اوج دوران قدرت در دهه ۶۰ شمسی قیاس کرده است. مقایسه ای که اگرچه چندان با حقیقت نزدیک نیست اما با توجه به برتری مطلق پرسپولیس برابر صبا و موضوع روند رو به بهبود شکل بازی قرمزپوشان و البته بدشانسی آنها در بازی مقابل ملوان و ذوب‌آهن کمی هم می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد، با این حال از ظواهر امر پیداست در پرسپولیس همه منتظر اتمام بازی لخویا و اجرایی کردن موضوع تعویض مربی هستند.

اما این اتفاق چگونه رقم خورده است؟ حمید درخشان که از هفته هفتم لیگ امسال جانشین علی دایی شده و بابت شکل حضورش در پرسپولیس انتقادات زیادی را به جان خریده، در اولین نشست مطبوعاتی در گفت‌وگو با خبرنگاران تاکید کرد با چند تمرین شرایط تیم را بهبود خواهد داد. او در گفت‌وگویی که ویدئویش هم موجود است، اعلام کرد فاصله بین پرسپولیس و سایر تیم های لیگ، حتی بهترینشان نباید در این حد باشد. با این حال با آغاز مسابقات همه چیز طور دیگری رقم خواهد خورد. نتایج این سرمربی در پرسپولیس چندان امیدوارکننده نبود اگرچه یک دربی به یادماندنی مدت زیادی او را از شرایط ناامن دور کرد. با این حال پیش از آنکه درخشان بابت نتایجش مورد انتقاد هواداران قرار بگیرد، اظهارنظرهای تند و تمام نشدنی او علیه دیگران فضا را بر وی تنگ کرد.

درخشان که در روزهای قبل از حضور در پرسپولیس ادعا می‌ کرد تنها دوای درد این تیم است، اگرچه در نیل به این شعار توفیق چندانی نداشت اما چیزی که بیشتر باعثسقوطش شد، مصاحبه هایش علیه افراد و مربیانی مثل کارلوس کی‌روش، علی دایی و حالا دوباره افشین قطبی بوده است. درخشان در روزهای جام‌ملت‌های آسیا یکی از منتقدین شمشیر به کمر بسته تیم‌ملی بود و البته قبل و بعد از حضور در پست سرمربیگری پرسپولیس منتقد فنی علی دایی … دو چهره ای که محبوبیت خاصی در بین مردم دارند. این رفتار حمید درخشان را تنها می‌ شود با گفتار پرویز مظلومی در زمان حضور در پست سرمربیگری استقلال مقایسه کرد؛ مربی ای که در استقلال خوب نتیجه گرفت اما به دست خود زمینه سقوط را فراهم کرد.

حالا و در شرایطی که درخشان بازی دشوار مقابل لخویای قطر را پیش رو دارد، باید این مساله را به خاطرش آورد که مدیریت مصاحبه ها و خودداری از اظهارنظر(همان کاری که در همه جای دنیا انجام می‌ دهند) چیزی بود که می‌ توانست به عمر حضور او در پرسپولیس تداوم ببخشد. اینکه چرا درخشان هرگز محبوب سکوها نشد، سوال مهمی است.