به گزارش افکارنیوز، کریم باقری در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس با اشاره به اولین دیدار سرخپوشان در لیگ قهرمانان آسیا افزود: پرسپولیس به طور حتم بازی سخت و دشواری را پیش رو دارد. تیم لخویا صدرنشین لیگ قطر است و هزینه‌های کلانی انجام داده تا ثمره آن را در لیگ قهرمانان آسیا ببیند اما پرسپولیس تیم بزرگ و پرطرفداری است که همواره در قاره به عنوان یک تیم قدرتمند و پرتماشاگر شناخته شده است. بدون شک آنها می‌دانند که روز سه‌شنبه باید مقابل دهها هزار تماشاگر بازی کنند. تیم‌های عربی به بازی در برابر تماشاگران پر تعداد چندان عادت ندارند و همواره در بازی در ورزشگاه آزادی مقابل تیم‌های ملی ایران یا باشگاه‌های پرطرفدار بواسطه حضور پر تعداد تماشاگران، هراس داشته و خاطرات خوبی ندارند.

وی افزود: مطمئن هستم که حضور پرشور و حمایت همه جانبه هواداران قوت قلبی برای مربیان و بازیکنان پرسپولیس خواهد بود. بنده این شرایط را تجربه کرده‌ام و می‌دانم پا به ورزشگاه آزادی می‌گذاری و سکوها را پر از تماشاگر و پرچم‌های قرمز می‌بینی، روحیه و انگیزه مضاعفی برای کسب نتیجه مطلوب و شادی آنها بدست می‌آوری. قطعا بازیکنان پرسپولیس هم بی‌صبرانه منتظر پر شدن سکوهای ورزشگاه آزادی هستند و تردید ندارم هواداران بدون توجه به نتایج تیم در رقابت‌های داخلی به فکر حمایت از تیم در لیگ قهرمانان آسیا هستند.

مربی سابق پرسپولیس در ادامه تصریح کرد: پرسپولیس شرایط خاصی دارد و امسال به دلایل متعدد نتوانسته انتظارات را برآورده سازد. در گذشته و همین سه فصل پیش پرسپولیس برغم ناکامی در لیگ توانست در لیگ قهرمانان آسیا نتایج بسیار متفاوتی کسب کند. حالا هم می‌توان خوشبین بود که پرسپولیس در بازی‌های آسیایی نتایج بسیار بهتری نسبت به نتایج اخیرش کسب کند.

بنده امیدوارم اعضای تیم قدر حمایت همه جانبه هواداران را بدانند و از هواداران هم درخواست می‌کنیم در بازی روز سه‌شنبه تا دقیقه ۹۰ از تیم حمایت کنند و بدانند که فوتبال ۹۰ دقیقه است و حمایت‌های آنها تا آخرین لحظات بازی می‌تواند خیلی اتفاقات را به نفع تیم عوض کند.

کریم باقری درباره حضورش در باشگاه و دیدار با محمد حسین نژاد فلاح گفت: آقای نژاد فلاح را به واسطه سال‌ها حضورشان در هیأت مدیره پرسپولیس و ورزش کشور می‌شناسم و با ایشان ارتباط دیرینه داشته‌ام. برای تبریک و آرزوی موفقیت به باشگاه آمده بودم و به نژاد فلاح گفتم که کار بسیار سختی با توجه به وضعیت تیم و باشگاه در پیش رو دارد. امیدوارم آقای نژاد فلاح بتواند پرسپولیس را از وضعیت کنونی خارج کند و قطعا این موفقیت حاصل نمی‌شود جز با تصمیمات حساب شده و حمایت اعضای خانواده بزرگ پرسپولیس. هر یک از ما وظایفی داریم و باید کاری کنیم که آرامش به باشگاه و تیم برگردد.

باقری در پایان گفت: در جلسهای که با آقای نژاد فلاح داشتم، درباره مسائل مختلف کما بیش صحبت شد و من آرزو میکنم پرسپولیس بتواند این فصل تلخ و پر از اتفاق را با کسب نتایج خوب در لیگ قهرمانان آسیا جبران کرده و هوادارانش را که امسال سختیهای زیادی متحمل شدهاند را شاد و سربلند کند.