به گزارش افکارنیوز، مهدی مهدوی‌کیا ستاره اسبق پرسپولیس و تیم ملی خصوصیات و ویژگی‌هایی دارد که او را از سایرین متمایز می‌کند. مهم‌ترین ویژگی این فوتبالیست دوست‌داشتنی، اخلاق نیکو به همراه تجارب گرانی است که پس از سال‌ها توپ زدن در سطح اول بوندس‌لیگا و باشگاه‌ هامبورگ کسب کرده است. با این مقدمه کوتاه از شما دعوت می‌کنیم مصاحبه دیروز ما با مهدی مهدوی‌کیا را بخوانید که خواندنی است.

طی سال‌هایی که در هامبورگ بازی کردید، چند رئیس یا مدیر را بالای سر این تیم دیدید؟!
(با صدای بلند می‌خندد) می‌دانم در چه رابطه‌ای می‌خواهید بپرسید ولی لطفاً از این سؤال بگذرید!

بزنیم به تخته هوش سرشاری دارید اما انصافاً بگویید این‌گونه تغییرات پی‌درپی مدیریتی پرسپولیس در هامبورگ هم سابقه دارد؟
چه بگویم؟ انتخاب ۷ مدیرعامل آن هم طی حدود یک سال برای باشگاه پرسپولیس واقعاً نوبر است. چنین اتفاقی نه تنها در هامبورگ بلکه در بوندس‌لیگای ۲ هم سابقه ندارد. در اصل رمز موفقیت باشگاه‌های معتبر نیز همین ثبات مدیریتی است.

اما هامبورگ هم مدتی است با بحران دست و پنجه نرم می‌کند.
درست است ولی ۷ تا مدیرعامل عوض نمی‌کنند یا اینکه این همه دست به ترکیب کادر فنی خود نمی‌زنند. باشگاه‌های آلمانی و اصولاً اروپایی زمانی نسبت به تغییر سرمربی خود اقدام می‌کنند که واقعاً کار به جاهای باریک برسد. مطمئن باشید هر تغییر و تحولی هزینه دارد.

یعنی چه؟
منظورم این است که تغییرات متوالی و عجولانه به ویژه در بخش مدیریتی تمرکز کادر فنی و بازیکنان را به هم می‌ریزد و هزینه‌اش را هم باید مردم و طرفداران آن تیم متقبل شوند. این نظر من است و البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

محمدحسین نژادفلاح قائم‌مقام تام‌الاختیار پرسپولیس در مصاحبه تلویزیونی با برنامه ورزش و مردم اعلام کرد که از شما و علی کریمی دعوت به عمل خواهد آورد. نظری ندارید؟
اصلاً این باشگاه هیچ ثباتی ندارد. قرار است پرسپولیس به مزایده گذاشته شده و فروخته شود. در این شرایط من مهدوی‌کیا چه کاری می‌توانم انجام بدهم؟ پرسپولیس را دوست دارم و خیلی هم دلم می‌خواهد به این باشگاه کمک کنم اما در شرایط فعلی کاری نمی‌توان کرد.

زمزمه‌هایی هم مبنی بر احتمال استفاده از زوج مهدوی‌کیا - کریمی روی نیمکت پرسپولیس برای هدایت این تیم به گوش می‌رسد.
آخر شما بگویید صاحب باشگاه پرسپولیس کیست که من و علی کریمی بخواهیم مربی‌اش باشیم؟(خودش دوباره ادامه می‌دهد) تکلیف باشگاه پرسپولیس نامشخص است و باید به زودی به مزایده گذاشته شود. همه این گمانه‌زنی‌ها در حد حرف است ضمن آن که معتقدم برای من هنوز زود است که بخواهم سرمربی پرسپولیس شوم!

جداً؟ این حرف را از ته دل زدید؟
شک نکنید، باورتان نمی‌شود طی یکی، دو سال اخیر چند تیم لیگ برتری پیشنهاد سرمربیگری به من دادند اما قبول نکردم چرا که هنوز دانش لازم برای این کار را ندارم!

باورش خیلی سخت است. افرادی با سابقه بسیار کمرنگ‌تر از مهدوی‌کیا ادعای سرمربیگری تیم‌های بزرگ ایرانی را دارند و شما…
لابد آن دوستان این توان را در خود دیده‌اند. تفکرات هرکسی با دیگری فرق می‌کند اما من می‌خواهم مربیگری را از صفر شروع کنم و ابتدا کلاس‌های مختلف را پشت‌سر بگذارم و بعد سرمربی شوم.

برای تماشای بازی پرسپولیس و لخویا به استادیوم آزادی می‌روید؟
بازی بسیار حساسی است و مردم و هواداران پرسپولیس باید با حضور خود در استادیوم آزادی از نماینده کشورمان حمایت کنند. پرسپولیس در این روزهای سخت واقعاً نیاز به حمایت دارد.

(به شوخی) مردم که می‌روند، ما می‌خواهیم مهدی مهدوی‌کیا را توی رودربایستی گذاشته و در سرما به استادیوم آزادی بفرستیم!
(به شدت ميخندد) انشاءا... اگر فرصتي شد، حتماً براي حمايت از پرسپوليس به استاديوم آزادي خواهم رفت.