به گزارش افکارنیوز، هاشمیان نظر خود را راجع به بایرن مونیخ، کارلوس کی روش و سیستم مورد نظر خود اینگونه بیان کرد:

فلسفه گواردیولا
گواردیولا یکی از بهترین مربیان دنیاست که فلسفه خاصی برای خودش دارد، زمانی که در بارسا بود دیدیم، فلسفه اش این بود که وقتی توپ را لو می دادند، حریف را تحت فشار می گذاشتند و با پرسینگ توپ را به دست می آوردند، موقعی که توپ را در اختیار می گرفتند، آن را به جریان می انداختند و هدفش هم از به جریان انداختن توپ این نبود که وقت کشی کند بلکه به وسیله پاس دادن می توانستند بازی را کنترل کنند و تیم را به حرکت دربیاوردند و البته از اشتباه حریف استقاده کنند و گلسازی کنند.

بایرن از همه نظر پیشرفت کرده است
من سال ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ در بایرن مونیخ بازی می کردم، بایرن نسبت به زمانی که من بودم خیلی حرفه تر و تخصصی و پیشرفته تر شده است. این تخصصی تر شدن و پیشرفته تر شدنشان شامل مسائل دیگر نیز شده است، در هر زمینه ای، از رستوران و محل تمرین گرفته تا ساختمانهای این باشگاه، تمام تمرینات فیلمبرداری می شود.

بعضی تیم ها، پلان A هم ندارند
همه مربیان یک پلان و برنامه اصلی دارد، چندوقت پیش می دیدم که یکی از مربیان از برنامه دوم و پلان بی حرف می زدند، من خنده ام گرفته بود، چرا که بعضی از تیم ها حتی پلان آ هم ندارند، حرف زدن خیلی راحت، اما عمل کردن سخت تر است. من زمانی که مربی تیمی شدم ابتدا باید ببینم چطور می توانم فکرم را به بازیکنان انتقال بدهم؟ دوم اینکه آیا در آن زمان خاص، آن بازیکنانی را که من دارم توانایی اجرای آن سیستم مورد نظر من را دارند؟ بعضی وقت ها شما می روید توی یک تیم و می خواهید ضدحمله انجام بدهید، مثل دورتموند، اما میبینید که بازیکنان مورد نظر را ندارید و باید سیستم تیم را بر حسب بازیکنانی که داری عوض کنید. در کل فکر من این است تیمم کم گل بخورد و بیشتر گل بزند.

کی روش شکست هم زیاد خورده است
آقای کی روش مربی بزرگیست. یک مربی بزرگ و معروف که در تیم های بزرگ کار کرده است، اما ایشان هم در کنار معروفیت، شکست هم داشته است، دانش ایشان برای فوتبال ایران خوب است. مشکلی که ما داریم این است که نتوانستیم از دانش ایشان به خوبی استفاده کنیم. شاید ایشان خوب مدیریت نشده، ایشان پول خوبی دارد می گیرد، ولی چون تجارب زیادی دارد می توانستیم از ایشان در تیم های پایه به عنوان مدیر استفاده کنیم یا مثلا کنار ایشان سه مربی جوان می گذاشتیم تا حداقل بعد از این چند سال ۳ تا مربی تربیت می شد.

کی روش باید مربی تربیت کند
در مورد سبک فوتبال کی روش باید قبول کنیم که ما در سطح جهانی مشکل داریم، ما باید جلوی آرژانتین همانجور بازی می کردیم اما در مقابل نیجریه باید هجومی تر بازی می کردیم. نیجریه آنقدر قوی نبود که امکان بردش نباشد. جلوی بوسنی هم که بازی خوبی انجام ندادیم ولی در مجموع چیزی که کی روش در فوتبال ایران بوجود آورد نظم و انضباط بود، ستاره سالاری از بین رفت. این کار کار بسیار بزرگیه بوده است که ما سالهای سال از آن ضربه خوردیم. کار دوم وی این بود که تیم را خوب شناخت، یعنی تیم سازی کرد، تیم ملی، ده نفره کره را برد، ده نفره باعراق بازی کرد و عراقی ها را متوقف کرد و تازه در ضربات پنالتی مغلوب این تیم شد و این نشان می دهد که بازیکنان مربی خود را دوست که با تمام توان بازی می کنند و البته مردم هم دوستش دارند، البته ایشان هم ایراد دارد، از ایرادات وی باید بگویم ایشان باید زیاد وقت بگذارد، برنامه ریزی بکند، برای پایه ها وقت بگذارد، مربی تربیت کند.

هرمربی در تیم ملی به مشکل می خورد
در مقطع کنونی، هر مربی برای تیم ملی بیاید به مشکل بر می خورد، بهرحال ایشان از کره ماه که نمی تواند بازیکن بیاورد، باید بازیکن ها را از همین لیگ انتخاب کند، اگر بازیکنان ما انعطاف تاکتیکی ندارد، دلیلش آقای کی روش نباشد.