به گزارشافکارنیوز، نفت تهران در روزی موفق شد مثل بازی رفت استقلال را شکست دهد که علیرضا بیرانوند دروازه‌بان این تیم بدون اشتباه بود و همه موقعیت‌های آبی‌پوشان را خنثی کرد. به حدی که قلعه‌نویی مدعی شده اگر بیرانوند نبود نفت را با اختلاف شکست می‌داد!‌در این اظهارات بیرانوند را بخوانید که در دو بازی رفت و برگشت دروازه‌اش را مقابل استقلال بسته نگه داشت:* امیر قلعه‌نویی مدعی شده اگر بیرانوند نبود با اختلاف نفت را شکست می‌دادند. نظر تو چیست؟

- به هر حال امیرخان به من لطف دارد و تعریف و تمجیدهای او باعثمی‌شود روحیه من بالاتر برود. آقای قلعه‌نویی مربی بزرگی است که وقتی از کسی تعریف می‌کند احساس مسئولیتش زیاد می‌شود.* واقعا روی دروازه نفت فشار آوردند؟

- مگر می‌شود فشار نیاورده باشند! مگر قرار بود ده بار تک به تک بگیرم یا چند تا توپ از طاق بیرون بکشم؟! آنها از کناره‌ها خیلی سانتر کردند و من باید بدون اشتباه بیرون می‌آمدم و آنها را دفع می‌کردم. دو بار هم توپ خطرناک را از جلوی پای مهاجمان گرفتم. به نظر خودم بدون اشتباه بودم و بد کار نکردم.* یک موقعیت تک به تک از برهانی گرفتی. آرش با دست توپ را کنترل نکرد؟

- فکر نمی‌کنم. او استپ سینه کرد و می‌خواست از بالای سرم توپ را گل کند که دستش را خواندم و نگذاشتم گل بزند.* چیز خاصی به تو نگفت؟

- اتفاقا گفت " تو نمی‌ترسی همین‌طوری از دروازه بیرون می‌آیی و توپ را جمع می‌کنی. کم مانده بود بینی‌ات بشکند. " که گفتم آخر من که بینی ندارم، بشکند!* واقعا نداری؟

- دارم ولی به این راحتی‌ها نمی‌شکند چون خیلی ضربه خورده است.* قبول داری اوایل فصل وقتی قانون کمتر از ۱۲ گل را برایت گذاشته بودند گل‌های عجیب و غریب دریافت می‌کردی ولی پس از دریافت ۱۲ گل دیگر راحت دروازه‌ات باز نشد؟

- کاملا درست است و نفت دیگر راحت گل نمی‌خورد. این هم به مجموعه تیم مربوط می‌شود نه من علیرضا بیرانوند.* منصوریان قانون را برداشته؟

- لطف کردند ولی هنوز هم قانونی هست و نباید گل مفت دریافت کنم. الان هم که می‌بینید بهترین خط دفاعی را داریم و خوب کار می‌کنیم.* نفت می‌تواند قهرمان شود؟

- چرا که نه! تیم ما شرایط خوبی دارد و قهرمانی هم دست خودمان است.* کدام تیم را رقیب اصلی نفت می‌دانی؟

- همین استقلال رقیب اصلی نفت برای قهرمانی است.* از نتیجه تراکتورسازی مقابل راه‌آهن خبر داشتید؟

- بین نیمه خبردار شدیم و فکرش را نمی‌کردیم راه‌آهن سه گل از تراکتورسازی دریافت کند. راه‌آهن تیم خوبی است و برای سقوط نکردن می‌جنگد انتظار داشتیم یقه تراکتورسازی را بگیرد که نتوانست.* پادوانی پنالتی‌زن خوبی است چرا به فروزان نتوانست گل بزند؟

- خدا خیرش بدهد که بعضی مواقع به قول علی‌آقا(منصوریان) آدم را سکته می‌دهد تا پنالتی نزند خدا را شکر جبران کرد وگرنه اوضاع خراب می‌شد.* خیلی تلاش کرد تا جبران کند؟

- دقیقه نود داشت " اور لب " می‌زد و پیستون کار می‌کرد. دیگر دفاع را هم رها کرده بود که خیلی جالب بود.* خود تو مگر ناراحت بودی که با عصبانیت ورزشگاه را ترک کردی؟

- استقلالی‌ها خیلی به من توهین کردند و از این بابت ناراحت بودم. انتظار نداشتم آنها به من توهین کنند چرا که مرا می‌شناسند.* منصوریان هم گفته همه می‌دانند بیرانوند استقلالی است.

- بالاخره با آقای منصوریان کری زیاد داریم و می‌داند من طرفدار چه تیمی هستم.* کری با یک مربی استقلالی؟

- من لباس قرمز می‌پوشم تا آقای منصوریان را اذیت کنم او هم می‌گوید برو زود پیراهن را در بیاور.* حالا واقعا استقلالی که هستی؟

- همه می‌دانند استقلالی هستم ولی فوتبال حرفه‌ای است و شاید یک دفعه به تیمی رفتم که کسی هم فکرش را نمی‌کرد. فوتبال حرفه‌ای است و بحثرنگی ندارد.* تیم نفت این همه در لیگ برتر خوب کار می‌کند ولی در آسیا چندان خوب نیست دلیلش چیست؟

- اول اینکه تیم ما جوان است و نباید زیاد انتظار داشت دیگر اینکه ما در گروه مرگ قرار گرفته‌ایم و پاختاکور و العین و الشباب کم تیمی نیستند و همگی مدعی قهرمانی آسیا هستند. اینکه بگویند نفت در آسیا خوب نیست من قبول ندارم.* اخیرا عده‌ای از دروازه‌بانان ایرانی خوب کار می‌کنند به نظرت با انتقادهایی که از آنها شد به خودشان آمدند؟

- فکر نمی‌کنم اینطور باشد ولی باید یک کار کنیم که دیگر دروازه‌بان خارجی جذب نکنند. من به انتقادها کاری ندارم و کار خودم را می‌کنم.* چرا بعد از گل پشتک زدی تا هواداران استقلال شاکی شوند؟

- همه بعد از گل شادی می‌کنند و من هم این کار را کردم. به کسی توهین نکردم و شادی انجام دادم. انتظار داشتند سینه بزنم؟! کار خاصی انجام ندادم و شادی‌ام عادی بود.* چرا نفت خوب بلد است یقه تیم‌های بزرگ را بگیرد؟

- چون تیمهای بزرگ فوتبال بازی میکنند ودفاع نمیکنند. هر تیمی جلوی ما فوتبال بازی کند میبازد.