به گزارش افکارنیوز، میشل پلاتینی هر چند خودش را برای انتخابات ریاست عالی‌ترین سازمان فوتبال جهان نامزد نکرده اما انتظار تغییر و تحولات در راس مدیریت این سازمان را دارد.

وی در مصاحبه‌ای با پایگاه اینترنتی یوفا اظهار داشت: فکر می‌کنم برای فوتبال مهم است که تغییری در مدیریت فیفا رخ دهد.

این مقام ۵۹ ساله در حالی به صراحت از تغییر در راس فدراسیون جهانی سخن گفت که در کنار بلاتر ۷۸ ساله، میشل فان پراگ از هلند، لوئیس فیگو از پرتغال و علی بن‌ الحسین از اردن خود را نامزد ریاست فیفا در ماه مه کرده‌اند.

وی افزود: ایجاد تغییر می‌تواند امکان خوبی ایجاد کند تا گام‌های در جهت تحقق اهداف فوتبال جهان در نهایت آزادی برداشته شود. باید اذعان کرد که فیفا نیاز به ایده‌های جدیدی دارد و این که صاحب برنامه جدیدی شود. باید منتظر ماند چه اتفاقی رخ خواهد داد. همینطور باید صبر کنیم که هریک از ۴ نامزد چه برنامه‌ای برای پیشبرد ورزش خواهند داشت.

پلاتینی در تابستان گذشته تصمیم گرفت برای ریاست فیفا نامزد نشود. آنگونه که قبلا عنوان کرد و حتی دراین مصاحبه اظهار کرده، ‌چنین تصمیمی برایش آسان نبوده است.

او گفت: تصمیم گرفتم در یوفا که از کار در آن حس خوبی دارم، باقی بمانم. من نخواستم وارد فیفا شوم بلکه به سود یوفا تصمیمگیری کنم. چون فکر میکنم هنوز وقتش نرسیده که وارد این سازمان شوم. باید منتظر بمانیم که آیا چنین روزی عاقبت فرا می رسد یا خیر.