به گزارش افکارنیوز، سپاهان در سال گذشته فقط یک گل کم آورد تا از رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا محروم شود اما شرایط این تیم در لیگ سیزدهم که با جذب بازیکنان خوب و با کیفیت فوتبال ایران شروع شد به مرحله‌ای رسید که مدیرعامل سپاهان مجبور شد سرمربی تیمش را هم عوض کند.

سپاهان از هفته هشتم به بعد در حالی با حسین فرکی لیگ را ادامه داده که هنوز به یک ثبات کامل دست پیدا نکرده و نتایج سینوسی زردها و باخت و بردهای یک در میان سبب شده تا شاگردان حسین فرکی نتوانند آنطور که باید و شاید نام خودشان را در جمع مدعیان لیگ مطرح کنند.

اما با این وجود تیم حسین فرکی هنوز هم اگر دچار اشتباه نشود و ضعف‌های گذشته خودش را پوشش دهد شانس رسیدن به عنوان قهرمانی لیگ را خواهد داشت که در این صورت می‌توان نسبت به توانایی‌های حسین فرکی مطمئن شد ولی از طرف دیگر فشردگی رقابت در صدر جدول به گونه‌ای است که با اطمینان کامل نمی‌توان نسبت به قهرمانی تیمی از همین امروز اعلام نظر کرد.

در حال حاضر سپاهان بعد از انجام ۲۳ مسابقه با ۴۱ امتیاز تیم چهارم جدول رده‌بندی است و ذوب‌آهن با همین تعداد بازی و ۳۷ امتیاز در جایگاه ششم جدول رده‌بندی قرار دارد.

البته این فاصله چهار امتیازی بین دو نماینده فوتبال اصفهان هیچ حساب و کتاب خاصی ندارد و همانطور که ممکن است در طی این ۷ بازی باقی مانده اختلاف بیشتر شود به همان مقدار هم این احتمال وجود دارد که ذوب‌آهن خودش را به سپاهان نزدیک کند و به همین خاطر باید منتظر عملکرد نمایندگان فوتبال اصفهان در بهار ۹۴ نشست.

۷ مسابقه و ۲۱ امتیاز کامل در پیش روی تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن قرار گرفته و هر تیمی که بتواند در بازی‌های باقیمانده موفق‌تر عمل کند در نهایت جایگاه بهتری در جدول رده‌بندی بدست خواهد آورد.


۵۷ امتیاز برای قهرمانی کافی است؟

در سال گذشته هم که رفقابت در بین مدعیان صدر جدولی به شدت داغ بود تیم فولاد خوزستان که اتفاقا همین حسین فرکی را بر روی نیمکت خودش داشت در نهایت موفق شد با کسب ۵۷ امتیاز به عنوان قهرمانی لیگ دست پیدا کند و در مسابقات امسال هم می‌توان به رسیدن به این تعداد امتیاز امید بسیار زیادی برای رسیدن به عنوان قهرمانی لیگ داشت.

سپاهان در حال حاضر به جز فاصله ۴ امتیاز که با تیم صدرنشین نفت دارد هنوز ۱۶ امتیاز برای رسیدن به عدد ۵۷ امتیاز در پایان لیگ کم دارد و جبران این فاصله در ۷ بازی باقیمانده کار آنچنان راحتی هم نیست.

دوئل دوگانه با قرمزها

سپاهان بر اساس قرعه در همان هفته‌های ابتدایی نیم فصل رقابتهای مستقیم خودش در مقابل مدعیان را برگزار کرد و بر روی کاغذ شرایط بسیار بهتری در طی هفته‌های آینده در مقابل چشم این تیم است ولی شاگردان حسین فرکی در این لیگ نشان داده‌اند که در مقابل تیم‌های ضعیف تر عملکرد بدتری داشته‌اند و همین مسئله می‌تواند هواداران این تیم را نگران کند.

قسمت کلیدی بازی‌های باقیمانده سپاهان دو رقابت متوالی و پشت سر هم این تیم در مقابل تیمهای قرمزپوش و مدعی لیگ یعنی پرسپولیس و تراکتورسازی است که به نظر می‌رسد کلید قهرمانی نماینده فوتبال اصفهان در بازی‌های لیگ امسال باشد و از آنجایی که در بقیه بازی‌ها تیم‌های مدعی رقابتهای مستقیمی را با یکدیگر خواهند داشت سپاهان می‌تواند با پیروزی در این دو بازی شانس بسیار زیادی برای رسیدن به صدر جدول داشته باشد.

کسب ۶ برد از این ۷ مسابقه هرچند که بر روی کاغذ امکان پذیر است ولی با این وجود کار راحتی هم نیست و حتی ممکن است به قیمت از دست رفتن قهرمانی در لیگ هم تمام شود.

اما خوشبختانه شرایط سپاهان برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا خیلی هم بد نیست و این تیم می‌تواند در حالی که از رقابت‌های جام حذفی دور مانده با قرار گرفتن بر روی رتبه دوم و یا سوم جدول لیگ بازگشتی دوباره به لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کند.

برنامه ۷ بازی باقیمانده سپاهان

۱ - - صبا - سپاهان ۱۵ فروردین
۲ - - سپاهان - تراکتورسازی ۲۳ فروردین
۳ - - پرسپولیس - سپاهان ۲۷ فروردین
۴ - سپاهان - راه‌آهن ۴ اردیبهشت
۵ - - استقلال خوزستان - سپاهان۱۱ اردیبهشت
۶ - نفت مسجد سلیمان - سپاهان ۲۱ اردیبهشت
۷-سپاهان-سایپا ۲۵ اردیبهشت