به گزارش افکارنیوز، امیر عابدینی درباره شرایط این روزهای پرسپولیس، اظهار کرد: به اعتقاد من باید صبوری کنیم و اجازه دهیم این دوره‌ی گذار بگذرد و باشگاه پرسپولیس به بخش خصوصی واگذار شود. یعنی اگر واقع بینانه نگاه کنیم هر چه الان مسکن به این تیم بزنیم برای یکی مدتی دردها را تسکین می‌دهد اما این بیماری خوب نمی‌شود.

وی افزود: باید با صبوری اجازه دهیم تا در تاریخ ۲۸ و یا ۲۹ فروردین ماه سازمان خصوصی سازی این باشگاه را واگذار کند و ما سال آینده را با بخش خصوصی شروع کنیم. اگر لیگ آینده را با بخش خصوصی شروع کنیم، دیگر مشکلاتی که امروز گریبانگیر پرسپولیس است وجود نخواهد داشت. من بی تردید می‌گویم که پرسپولیس بخش خصوصی، با این پرسپولیس کاملا متفاوت است.

عابدینی به مدیر عاملی نژاد فلاح در پرسپولیس اشاره کرد و گفت: نژاد فلاح مقصر مشکلات پرسپولیس نیست. او مدیری بود که در بخش کلان ورزش مدیریت می‌کرد. دوستان نمی‌دانند که مدیریت باشگاه پرسپولیس با مدیریت کلان ورزش متفاوت است. برای مدیریت باشگاهی چون پرسپولیس چاشنی‌های نیاز است که هر کسی آن چاشنی‌ها را ندارد. بحثمدیریت نژاد فلاح در اداره کل ورزش و جوانان و مدیریت او در باشگاه پرسپولیس با هم متفاوت است. به طور مثال اکبر غمخوار، مدیر ضعیفی نبود، او از مدیران موفق لجستیک سپاه پاسداران بود اما وقتی مدیرعامل پرسپولیس می‌شود به خاطر اعتراض چند تماشاگر، تیم را به پادگان می‌برد و در آنجا تمرین می‌کند.

او تاکید کرد: به اعتقاد من برای باشگاه‌های بزرگی همچون پرسپولیس، سپاهان، استقلال و یا تراکتورسازی نمی‌شود نسخه پیچید. باید ویژگی‌های یک مدیر بررسی شود و سپس به عنوان مدیرعامل انتخاب شود.

عابدینی تصریح کرد: نژاد فلاح از خانواده‌ اصیلی است. او خودش نمی خواست مدیرعامل پرسپولیس شود اما به او گفتند بیا و چند ماهی بمان تا باشگاه به بخش خصوصی واگذار شود. او مدیرعامل موقت است و خودش هم این موضوع را می‌داند.

وی درباره حمید درخشان نیز خاطر نشان کرد: نتایج حمید درخشان فراز و فرود داشته و به تغییرات مدیریتی بستگی دارد. هر زمانی مدیریت باشگاه به همراه وزارت ورزش و جوانان از تیم حمایت کرد، تیم نتایج خوبی گرفته است اما در غیر این صورت نتایج خوب حاصل نشده است. در حال حاضر بیانضباطی گریبان پرسپولیس را گرفته است اما واقعا چرا حواشی نظیر سوشا مکانی رخ میدهد؟ آیا درخشان را نمیشناسد که به او بیاحترامی میکند؟ سوشا به خوبی درخشان را میشناسد و میداند او یکی از بازیکنان بزرگ فوتبال ایران است اما چرا به درخشان بیاحترامی میکند؟ چون پیکره پرسپولیس توان برخورد با بی نظمیها را ندارد و نوع قرارداد این بازیکن به گونهای است که نمیتوانند با او برخورد کنند. به اعتقاد من همه مشکلات پرسپولیس به خاطر مدیریت ضعیف است. در یک جمله می گویم که آقای خادم به پرسپولیس لطف نکرد، بلکه ظلم کرد.