به گزارش افکارنیوز، حسن روشن در خصوص اینکه استقلال مقابل فولاد شکست خورد و از قهرمانی فاصله گرفت اظهار داشت: من زمانی که تیم در هفته هفتم صدر جدول قرار داشت چنین موضوعی را پیش‌بینی کرده بودم. در آن زمان مراسمی به مناسبت درگذشت مرحوم غلامحسین مظلومی توسط احمدی مقدم برگزار شده بود اما استقلالی‌ها در این مراسم حاضر نشده بودند زمانی که علت این موضوع را از افشارزاده جویا شدم او در پاسخ گفت که امیرخان نظرش این مسئله بود و تیم تمرین داشته همان موقع به مدیرعامل باشگاه گفتند که قلعه‌نویی باید مسائل فنی نظر بدهد و این گونه موارد به او مربوط نمی‌شود.

وی ادامه داد: به خاطر همین صحبت‌هایی که در آن زمان انجام می‌دادم مورد غضب قرار گرفتم اما همان موقع هم دو دو تا چهارتا بود که تیم نتیجه نمی‌گیرد و به جایی نخواهد رسید. پس از بازی با پرسپولیس که استقلال شکست خورد امیر قلعه‌نویی اعلام کرد که هم قهرمان جام حذفی می‌شود و هم لیگ که من در پاسخ به او گفتم اگر چنین اتفاقی افتاد از همه مردم عذرخواهی می‌کنم اما هم‌اکنون دیدید که همان موضوعی رقم خورد که حساب کرده بودم. هم‌اکنون تیم‌های دیگر هم مدعی شدند و دیگر فقط این استقلال نیست که ادعای قهرمانی داشته باشد. تیم‌هایی مثل تراکتورسازی، سپاهان، نفت خود را مدعی معرفی کردند زیرا سازمان‌دهی خوبی دارند و همه در حیطه وظایف خود عمل می‌کنند. پول‌ها به موقع واریز می‌شود اما در استقلال همه این موارد دقیقا برعکس است.

پیشکسوت آبی‌پوشان خاطرنشان کرد: مدیرعامل استقلال کرار را اخراج می‌کند و می‌گوید برود و اما سرمربی می‌گوید او بیاید. در استقلال و پرسپولیس کمیته فنی قوی وجود ندارد و همین موضوع باعثمی‌شود که سرمربی هر کاری دلش می‌خواهد انجام دهد. از اول گفتم که این تیم چیزی نمی‌شود چون دائم به بازیکنان قول پول دادند اما عملی نکردند. بازیکنان هم حق دارند زیرا برای باشگاه نیستند. به باشگاه گفته‌اند به بازیکنان بیش از یک میلیارد ندهند. آن وقت باشگاه می‌گوید ۷۰۰ میلیون هم یواشکی خواهد داد در حالی که نه یک میلیارد را می‌دهند نه ۷۰۰ میلیون را.

وی افزود: به غیر از مسائل بازیکنان استقلال در مورد موارد داخلی هم لنگ می‌زند. شما ببینید هیات مدیره و مدیرعامل تغییر کردند اما سایر موارد باقی ماندند و هر کاری دلشان می‌خواهند انجام می‌دهند.

روشن در مورد اینکه محسن فروزان عملکرد خوبی نداشته و روی دریافت گل‌ها مقصر است گفت: وقتی تیمی گل دریافت می‌کند همه مقصر هستند البته دروازه‌بان تقصیرش بیشتر است. زمانی که تیم حساب شده بسته نشده است چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد در شکست‌هاست که نقاط ضعف تیم مشخص می‌شود چرا در نیم‌فصل استقلال سه، چهار بازیکن خود را تغییر داد؟! در تمام دنیا در نیم‌فصل این موضوع را قرار دادند که اگر بازیکنی مصدوم شده بود او را تغییر دهند اما اینکه استقلال در نیم‌فصل بخواهد بازیکنان را جا به جا کند نشان می‌دهد که در ابتدای فصل بازیکنان خوبی جذب نکرده است.

پیشکسوت آبیپوشان در مورد اینکه امکان دارد استقلال شانس کسب سهمیه آسیایی را هم از دست بدهد تاکید کرد: کسب سهمیه آسیایی مهم نیست زیرا فقط یک هزینه اضافی است چراکه تیمی که در رقابتهای آسیایی چه در فینال و چه در دور اول حذف شود فرقی برایش نمیکند. قطعا قهرمان نخواهد شد و حالا حضور در این رقابتها چندان به صرفه نیست.