به گزارش افکارنیوز، مهدی تاج در مورد جلسه هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال که قرار است سه‌شنبه هفته جاری در مورد ادامه همکاری کی‌روش با تیم ملی برگزار شود، گفت: در مورد موضوع کی‌روش معتقدم که این موضوعی است که قابل طرح در هیأت رئیسه بوده و صلاحیت تصمیم‌گیری در مورد آن به اعضای این هیأت رئیسه مربوط می‌شود و نمی‌توان با این موضوع به صورت فردی برخورد کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که اما در جلسه‌ای فردی با حضور کفاشیان و کی‌روش، در مورد جدایی سرمربی تیم ملی تصمیم‌گیری شده است، گفت: اتفاقات این جلسه را در جریان نیستم اما ما می‌خواهیم سه‌شنبه صبح جلسه‌ای را برگزار کنیم تا در این مورد به بحثو تبادل نظر بپردازیم. اتفاقا از آقای کی‌روش دعوت کردیم تا در این جلسه حاضر شده و حرف‌هایش را بزند تا ما راحت‌تر بتوانیم تصمیم‌گیری کنیم.

تاج در پاسخ به این سؤال که چطور کی‌روش در حالی صحبت از خداحافظی کرده است که چند روز قبل از آن با حضور در سازمان لیگ برنامه‌های تیم ملی را تا سال ۲۰۱۸ به این سازمان ارائه کرده؛ آیا این موضوع نشان نمی‌دهد که بحثخداحافظی وی از تیم ملی به نوعی فرمالیته است، گفت: برداشت من از برنامه‌های کی‌روش این نبود که به ما برنامه سرکاری داده باشد و از این موضوعی که می‌گویید بی‌اطلاع هستم. اتفاقا طی دو جلسه در سازمان لیگ روی برنامه‌های کی‌روش وقت گذاشته و با حضور اعضای مجمع برنامه‌های او را ارزیابی کردیم.

رئیس سازمان لیگ افزود: ‌ امسال نیز برنامه یک ساله‌ای را ارائه دادیم و اتفاقا روی آن ایستادیم و پافشاری زیادی کردیم تا حداقل تغییرات را داشته باشیم مگر در اتفاقات خاص و غیرقابل پیش‌بینی.

وی از برگزاری جلسه بین سازمان لیگ و مدیران عامل باشگاه‌ها برای هفته آینده خبر داد و گفت: قرار است به تأسی از برنامه‌های کی‌روش، برنامه سال آینده لیگ را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین در خصوص اقتصاد مقاومتی در حوزه فوتبال، ‌کاهش هزینه‌ها، جوانگرایی و اثرات آن و اینکه آیا این بحثرا ادامه دهیم یا متوقف کنیم در این جلسه به صحبت خواهیم پرداخت. چرا که بهترین افراد برای اظهار نظر در مورد این مباحثمدیران عامل باشگاه‌ها هستند. البته در خصوص درآمدزایی در فوتبال نیز به بررسی‌های لازم خواهیم پرداخت.

تاج یادآور شد: البته نظرات کارشناسان را گرفته‌ایم و آنها را در جلسات فوق مطرح خواهیم کرد ضمن اینکه در این جلسه اعضای هیأت رئیسه سازمان لیگ حضور خواهند داشت و فکر می‌کنم جلسه پرباری را سپری کنیم.

وی در مورد بحثحق پخش در فوتبال گفت: اتفاقا یکی از مباحثجلسه هفته آینده این موضوع است و ما در تلاش هستیم تا حق پخش فوتبال در سال جاری را بگیریم. چون امکان اینکه فوتبال بدون این نوع درآمدها در جریان باشد، نیست. امسال حدود ۲۲ و نیم میلیارد را از صدا و سیما خواهیم گرفت تا آن را به باشگاه‌ها بدهیم اما برای سال آینده ایجاد یک شرکت مشترک برای تبلیغات با صدا و سیما هستیم که این موضوع مصوبه شورای تامین برای سال آینده بود.

تاج در پایان در مورد حضورش در آلمان برای دیدار با مسئولان شرکت آلاشپورت گفت: به منظور بازدید از توپهای فصل آینده با پیشنهاد این شرکت راهی آلمان شدیم و توپها را دیدیم و پسندیدیم و در حال حاضر در حال بررسی قراردادها هستیم. البته ما در این مورد قرارداد ۳سالهای را با آلاشپورت داریم. در صورت توافق طرح و شکل توپها برای سال آینده تغییر خواهد کرد.