به گزارش افکارنیوز، علیرضا حیدری در خصوص مسابقات روز نخست جام جهانی کشتی آزاد اظهار داشت: در گروه ایران سخت‌ترین حریف ما آذربایجان است و از ابتدا نیز این موضوع را می‌دانستیم.

وی افزود: آذری‌ها از مهره‌های شاخصی سود می‌برند و با توجه به قهرمانی‌شان در مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی، سرمایه‌گذاری زیادی را در کشتی آزاد و فرنگی کرده‌اند تا در این مسابقات نیز بتوانند روی سکوی نخست قرار بگیرند.

نایب رئیس فدراسیون کشتی کشورمان خاطرنشان کرد: درست است که نفرات تیم روسیه جوان هستند اما با توجه به حمایت‌هایی که پوتین از تیم کشتی روسیه دارد شک نکنید که این کار نیز روی برنامه‌ریزی انجام شده است.

حیدری در خصوص دیدار احتمالی ایران و آمریکا در فینال مسابقات نیز عنوان کرد: ابتدا باید به مسابقه امشب فکر کرد و پس از آن نیز به فینال. آمریکا در خاک خودش کشتی خوبی می‌گیرد و روسیه را نیز با همین شکل شکست داد. آنها در مسابقاتی که میزبان هستند همیشه ۵۰ درصد فراتر از حد انتظار ظاهر می‌شوند. ما در فینال قطعا کار آسانی نداریم و امسال همه تیم‌ها نفرات خوبی را راهی مسابقات کرده‌اند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه مسابقات جهانی امسال و البته انتخابی و کسب سهمیه المپیک در آمریکا برگزار خواهد شد کار سختی پیش روی همه وجود دارد و باید سهمیه کامل را در آمریکا کسب کنیم.
قهرمان پیشین جهان در پاسخ به این سؤال که آیا بیتفاوتی وزارت ورزش کار را سخت نکرده است، گفت: آذربایجان و روسیه سرمایهگذاری زیادی کردهاند و مورد حمایت مسئولان خود هستند. امیدوارم تیم ما نیز با در این مسابقات و مسابقات پیشرو با حمایتی که میشود نتایج خوبی به دست آورد و بتوانیم سهمیه المپیک را به دست بیاوریم.