به گزارش افکارنیوز، بهمن زارع در خصوص خبر جدایی‌اش از تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان کشورمان، اظهار داشت: قبل از عید با طباطبایی سرپرست فدراسیون ۲ بار جلسه برگزار کردیم و به وی گفتم که مادرم بدحال است و من نیز از وی مراقبت می‌کنم به همین دلیل نمی‌توانم تمام وقت حضور پیدا کنم و تمرکزم روی تیم ملی باشد به همین دلیل باید به فکر یک سرمربی جدید باشند.

وی افزود: ابتدا طباطبایی با این موضوع کنار نیامد و نپذیرفت، البته او حسن نیت داشت اما به دلیل اینکه به شخصه تمرکز لازم را نداشتم و امسال نیز سال سختی برای وزنه‌برداری است، عدم همکاری‌ام را به فدارسیون اعلام کردم. من حتی با قاسمی دبیر فدراسیون هم این مسائل را درمیان گذاشتم و به وی گفتم تا زمان نگذشته، یک سرمربی برای این تیم انتخاب کند.
سرمربی پیشین تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا رفتن وی با رفتن حسین رضازاده از فدراسیون ارتباط دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: باور کنید رفتن من هیچ ارتباطی با رفتن حسین رضازاده ندارد و من به او نیز گفته بودم و رضازاده مشکلات مرا به خوبی می‌دانست. ما همان زمان که از مسابقات جهانی قزاقستان بازگشتیم، این موضوع را به رئیس فدراسیون اعلام کردم.
زارع ادامه داد: به شخصه اگر در کاری حضور داشته باشم باید از جان‌ مایه بگذارم و اگر فکرم مشغول باشد نمی‌توانم آن کار را به نحو احسن انجام دهم. من حدود ۱۴ سال در تیم ملی حضور داشتم و زمانی که متوجه شدم مسائل شخصی‌ام روی تیم ملی کشورم اثر سوء خواهد داشت به دلیل مشغله فکری ترجیح دادم که دیگر با تیم ملی ادامه همکاری ندهم.
وی در خصوص اینکه آیا توکلی توان هدایت این تیم را دارد یا خیر، عنوان کرد: حسین توکلی سال‌ها با نفرات تیم ملی و این وزنه‌برداران کار کرده و وی هم تیم‌داری کرده و هم کوچینگ و این به سود وزنه‌برداری و حسین توکلی خواهد بود، البته او هر زمان نیز از من مشورت بخواهد حاضرم که با وی صحبت کنم. او در تمرینات نیز یکی از بهترینهاست و امیدوارم بتواند با اراده‌ای که دارد به تمامی وزنه‌برداران کمک کند.
سرمربی پیشین تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان گفت: مهمترین چیز در سال پیش رو با توجه به اینکه باید باقی‌مانده راه کسب سهمیه المپیک طی شود حمایت است. بی‌تردید هم از وزنه‌برداران و هم از حسین توکلی باید حمایت شود.

زارع در پاسخ به این سوال که آیا هادی پانزوان به همراه وی از تیم ملی خداحافظی کرده است، تصریح کرد: پانزوان خودش تصمیم میگیرد که باشد یا نباشد. او تجربه خوبی به دست آورده و میتواند کمک زیادی به فدراسیون انجام دهد اما اینکه من مشکل داشتم و نمیتوانم باشم دلیل نمیشود که پانزوان نیز از تیم ملی کنار بکشد.