به گزارش افکارنیوز، سی‌امین هفته از لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا صحنه رقم خوردن اتفاقی کاملاً غیرمنتظره بود و آن شکست یک بر صفر یوونتوس صدرنشین در خانه پارمای قعر جدولی و بحران‌زده بود. تنها گل این بازی را بازیکنی ۱۸ ساله به نام خوسه مائوری به ثمر رساند که بابت آن به شدت مورد تمجید و تحسین هواداران پارمایی که باشگاه‌شان تا چندی پیش تا آستانه انحلال پیش رفت، قرار گرفت.

او که با گل دقیقه ۶۰ خود مسبب رقم خوردن پنجمین پیروزی این فصل پارما شد، پس از بازی گفت: هزار نفر به من پیامک زده‌اند و بابت گلی که زدم به من تبریک گفتند و تشکر کردند. مانده‌ام که چگونه به این پیام‌ها پاسخ بدهم. امروز شاد‌ترین روز زندگی‌ من است. می‌خواهم از خدا و مادربزرگم که در ورزشگاه حضور داشت و بازی‌ام را تماشا می‌کرد، تشکر کرده و لذتی را که از کسب پیروزی و گلزنی دارم با همه هواداران قسمت کنم.
مائوری افزود: پس از گلی که به ثمر رساندم با ناباوری گفتم: من چه کار کردم؟ نمی‌توانستم درک کنم که چه کاری انجام داده‌ام. معتقدم که این گل در تاریخ ماندگار خواهد شد، چون گل زدن به یوونتوس کار آسانی نیست. ما هفت ماه جهنمی را پشت سر گذاشتیم و حالا خاطرمان آسوده شده است. فوتبال ورزشی است که آن را باید با روح و روانت انجام دهی نه فقط با پاهایت.

با وجود شکست دادن قهرمان سه فصل گذشته سری A، پارما با ۱۶ امتیاز همچنان در قعر جدول ردهبندی رقابتها قرار دارد.