به گزارش افکارنیوز، مزایده دو باشگاه پرسپولیس و استقلال قرار است روز چهارشنبه ۹ اردیبهشت‌ماه برگزار شود که تغییر برخی شرایط واگذاری باعثمی‌شود متقاضیان بیشتری در مزایده شرکت کنند.

پیش از این برخی متقاضیان پرسپولیس و استقلال قصد شرکت در مزایده را داشتند که با توجه به قوانین واگذاری و به این دلیل که صاحب تیم‌های لیگ برتری دیگری بودند، نمی‌توانستند در مزایده حضور پیدا کنند.
سازمان خصوصی‌سازی در شرایط جدیدی که برای متقاضیان قرار داده این قانون را از شرایط حذف کرده و به این صورت صاحبان تیم‌های لیگ برتری حق حضور در مزایده را دارند. شرط حضور آنها رعایت قوانین فیفا و AFC است و در صورتی که یکی از صاحبان فعلی تیم‌های لیگ برتری در مزایده برنده شود فقط حق شرکت دادن یکی از تیم‌ها را در لیگ برتر دارد.
همچنین طبق شرایطی که پیش از این اعلام شده بود پرداخت اولیه در مزایده اول ۴۰ درصد و در مزایده دوم ۲۵ درصد بود که اکنون به ۲۰ درصد تعدیل یافته است. همچنین اقساط نیز در مزایده اول ۲ ساله بود که در مزایده دوم تبدیل به قسط بندی ۴ ساله شد و اکنون متقاضیان می‌توانند در اقساط ۵ ساله بقیه پول را پرداخت کنند.

امروز (چهارشنبه) اولین آگهی مزایده سوم دو باشگاه پرسپولیس و استقلال از سوی سازمان خصوصیسازی در روزنامههای کثیرالانتشار منتشر شد و این اتفاق هفته آینده نیز رخ میدهد.