به گزارش افکارنیوز، علی کفاشیان یک‌شنبه شب از سنگاپور به ایران بازگشت. او در ادامه‌ سفرهای آسیایی‌‌اش به کشورهای مختلف در آستانه انتخابات آتی کنفدراسیون، این بار به سنگاپور رفت و با مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

کفاشیان در حال رایزنی برای انتخابات آتی کنفدراسیون فوتبال آسیاست و قصد دارد برای ایران امتیاز بگیرد. در هر صورت، سفر رئیس به سنگاپور مصادف شد با روزهای توأم با سکوت کارلوس کروش. سرمربی پرتغالی که هنوز مشکل مالیاتی‌‌اش حل نشده است، این روزها ترجیح می‌دهد صحبتی نکند. او و دستیارانش همچنان مشغول آنالیز بازی‌های لیگ ‌برتر و لیگ قهرمانان آسیا هستند. همچنین آنها مشغول جمع‌آوری فیلم بازی رقبا در مقدماتی جام ‌جهانی‌ هستند تا ایران با شناخت کامل به مصاف رقبا برود. هر چند مسابقات آسانی در انتظار ایران است ولی کارلوس کروش می‌گوید نباید هیچ حریفی را دست‌کم گرفت. او از همان نخستین روزهای ورود به ایران این حساسیت را نشان داد، وقتی چندین چند روز تیم ‌ملی مالدیو را آنالیز می‌کرد.

کروش همان روزها گفت که برای ایران، مالدیو فرقی با برزیل ندارد. در هر صورت، کروش این روزها در حالی خودش را سرگرم کرده که اتفاقاتی در حال وقوع است. با آنکه وزارت ورزش خود را حامی این مربی نشان می‌دهد اما پس از جلسه نایب رئیس موقت فدراسیون با وزیر ورزش مشخص شد هنوز موضع‌های قبلی پابرجاست. نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال که تا پیش از جلسه با گودرزی همواره درباره کروش مانند یک مقام میانه‌رو حرف می‌زد، به ناگهان گفت او نفر دوم خوبی است و نباید فکر کند در فدراسیون کارفرماست. این اظهارات نایب رئیس موقت فدراسیون دقیقاً ساعتی بعد از جلسه با گودرزی شائبه‌های زیادی به وجود آورد که در صدر آن، حفظ موضع‌گیری‌های وزارت ورزش علیه کروش بود. کروش ترجیح داده در مقابل این اظهارات سکوت کند اما هر روز به مخالفان او در فدراسیون افزوده می‌شود. کفاشیان که تا چندی قبل به هیچ ‌وجه خواستار ادامه همکاری نبود، بعضی از اعضای هیأت ‌رئیسه هم که خواهان قطع همکاری با او بودند اما وقتی پای غرامت به میان آمد، رأی به ماندن کروش دادند. عباس ترابیان و علیرضا اسدی دبیر کل فدراسیون هم جزو مخالفان سرسخت کروش هستند. حالا نایب‌رئیس موقت کفاشیان هم به صف مخالفان اضافه شده تا جمع مخالفان جمع باشد.

سکوت این روزهای کارلوس کروش به ویژه بعد از مصاحبه اخیر بسیار معنادار است. او ترجیح می‌دهد منتظر جلسه با رئیس فدراسیون فوتبال باشد تا تکلیف خود را بداند. کروش احساس می‌کند عقب‌نشینی مخالفانش در هفته گذشته و ناگهان مصاحبه تند نایب رئیس موقت فدراسیون، بی‌دلیل نیست و تمام این رفتارها به نوعی به هم ارتباط پیدا می‌کند. بی‌شک سکوت این روزهای کروش مسائل زیادی را در خود پنهان کرده است که شاید به زودی برملا شوند.

حکایت دوستی نایب‌رئیس موقت فدراسیون و کروش
کارلوس در پرتغال نفر دوم نبود
مردی در حال حاضر سرپرست موقت نایب‌رئیس اول فدراسیون فوتبال است که جدا از مدیریت غیرورزشی، در ورزش چندین سال مدیریت کلان کرده و در هیأت مدیره باشگاه سپاهان مسئولیت ورزشی داشته و نفر اول این باشگاه بوده است. نایب‌رئیس موقت فدراسیون در مصاحبه‌ای عجیب و بدموقع اعلام کرد کروش نفر دوم خوبی بوده و در تیم‌هایی که حضور داشته به عنوان نفر دوم بهتر کار کرده است. او در مصاحبه‌ای دیگر به تلطیف صحبت‌های خود پرداخت و اعلام کرد من واقعیت را در مورد کروش گفتم. کروش از نظر فنی مربی خوبی است و اگر مشکلاتش را حل کند، در همه دنیا موفق می‌شود! من هم ایرادهای او را گفتم و بهترین دوست انسان کسی است که عیب‌هایش را صادقانه می‌گوید.

جالب است كه نايبرئيس موقت در اين صحبتها به كروش توصيه كرده عيبهايش را برطرف كند تا در همه دنيا موفق شود(!) هيچ ترديدي نيست كه هر انساني با هر سن و سالي ميتواند توصيه بپذيرد و با مشورت گرفتن، كار خود را بهتر انجام دهد اما وقتي اين توصيه از جانب يك مدير صنعتي به يك سرمربي بينالمللي داده ميشود موضوع جالب ميشود! كروش با تيم ملي جوانان پرتغال ۲ بار قهرمان جهان شده (و اتفاقاً آنجا نفر اول بوده، نه نفر دوم!) سالها نفر دوم منچستريونايتد و در واقع دستيار بزرگترين مربي تاريخ فوتبال جهان بوده و سرمربيگري رئالمادريد و تيم ملي پرتغال را تجربه كرده است. با اين سوابق كسي بايد به كروش توصيه كند كه حداقل همرشته، همكار يا پيشكسوت و بزرگتر از او باشد تا حرفهايش براي شخص توصيهشونده، قابل پذيرش باشد. نايبرئيس موقت در جايگاه خود محترم اما آيا او از نظر دانش و تجربه فوتبال شخصي است كه كروش را راهنمايي كرده و اشكالهاي او را بگويد، بعد خود را هم بهترين دوست سرمربي تيم ملي بداند؟