به گزارشافکارنیوز،برانکو ایوانکوویچ به همراه رضا چلنگر و محمد نوری در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و لخویا حضور یافت و به سئوالات فنی در خصوص این دیدار پاسخ داد.

سرمربی پرسپولیس ابتدا گفت: قبل از هر چیز سلام می‌کنم به رسانه‌های محترم. می‌خواهم به شما به خاطر کسب مقام قهرمانی تیم لخویا در لیگ ستارگان قطر تبریک بگویم.

وی افزود: فردا بازی قابل توجه و تاثیرگذاری را در مرحله گروهی برگزار می‌کنیم زیرا هم ما و هم لخویا میل داریم که به عنوان تیم صدرنشین به دور دوم لیگ قهرمانان آسیا صعود کنیم. آنچه کار را بر ما سخت می‌کند، آن است که تیم لخویا در باد قهرمانی در لیگ ستارگان قطر در حال پرواز است و قطعا با این چنین انگیزه‌ای برابر ما ظاهر می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: پرسپولیس و لخویا هر دو در بازی فردا به دنبال نتیجه برد و کسب حداکثر امتیاز خواهند بود، چون با کسب نتیجه خوب و حتی برد می‌توانیم راه صعود به مرحله دوم را هموارتر کنیم و این انگیزه می‌تواند یک طراوت مضاعفی را به تیم‌ها ببخشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به طور قطع فردا می‌توانیم شاهد یک بازی مبهم و در هاله‌ای از ابهام و بسیار سخت و مشکل باشیم چرا که آنها انگیزه دارند و ما هم می‌خواهیم صدرنشینی‌مان را حفظ کنیم.

ایوانکوویچ در خصوص سوالی مبنی بر اینکه تیم بنیادکار کمترین امتیاز را دارد و سه تیم دیگر نزدیک به هم حرکت می‌کنند، گفت: درست است که آنها کمترین امتیاز را دارند اما قطعا تیم ضعیفی نیستند و به لحاظ فنی بسیار خوب کار کردند اما نتیجه لازم را نگرفتند.

وی در مورد امتیاز این بازی گفت: ما فقط نیاز به یک امتیاز داریم. الان در حال حاضر در بهترین موقعیت در گروه خودمان هستیم. لخویا هم درست است که شکست داشته اما تیم بسیار خوب و قوی است و مطمئنا ما بازی راحتی مقابل این تیم نداریم.

برانکو ایوانکوویچ با بیان اینکه پرسپولیس تیم بزرگی است و همیشه بزرگ خواهد بود، تصریح کرد: ما به قطر آمده‌ایم که خیلی قوی بازی کنیم و با دست پر به تهران باز گردیم. البته مایکل لاودروب تیم خوبی ساخته که خیلی خوب بازی می‌کند، تاکتیک خوبی دارد و در کارهای گروهی نمایش خوبی دارد.

سرمربی پرسپولیس در پایان گفت: امیدوارم بازی خوبی از هر دو تیم شاهد باشیم و بتوانیم به همراه هم به دور دوم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا صعود کنیم چرا که لیاقت آن را داریم.