به گزارش افکارنیوز، حسینعلی نعیمی ضمن بیان مطلب فوق گفت: این دوره از مسابقات دست کمی از رقابتهای جهانی نداشت و کره جنوبی رقیب اصلی ما در کنار تایوان و فیلیپین از حریفان اصلی ما بودند و همین موضوع باعثشد مسابقات در سطح کیفی بالایی برگزار شود. البته تعداد تیم ها زیاد نبود ولی حضور همین تیم های خوب باعثشد رقابتهای سطح بالایی را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: ما با تیمی کم تجربه به این مسابقات اعزام شدیم. در این تیم تنها دو نفر از دوره قبلی مسابقات جهان حضور داشتند و سایر نفرات حتی سوار هواپیما هم نشده و برخی حتی در لیگ هم مبارزه نکرده بودند. در چنین شرایطی ایستادن روی سکوی قهرمانی در این مسابقات اهمیت و ارزش دو چندانی پیدا می کند و در واقع ما ثابت کردیم در دنیا حرف اول را می زنیم.

سرمربی تیم ملی نونهالان افزود: برای انتخاب این تیم در برخی اوزان مشکل داشتیم و اعلام کردیم در اوزان بالا اگر تکواندوکاری در چنین شرایط سنی با قد ۱۸۰ به اردو بیاید بدون انتخابی عضو تیم ملی شده و به مسابقات اعزام می شود که محمد خانی نتیجه همین استعدادیابی بود و موفق به کسب مدال طلا شد.


تیم ملی نونهالان قهرمان سال ۲۰۱۵ آسیا

نعیمی افزود: دومین دوره رقابتهای جهانی را مردادماه به میزبانی کره جنوبی پیش رو داریم که میدان آسیایی چین تایپه یک تدارک بسیار خوب برای رقابتهای جهانی بود و تجربیات زیادی کسب کردیم. البته برنامه های خود را برای حضور در این مسابقات تدوین کرده و بعد از مسابقات قهرمانی نونهالان کشور اجرایی خواهد شد.

وی افزود: کادر فنی تیم ملی تغییر نخواهد کرد و استخوانبندی تیم هم برای مسابقات جهانی حفط می شود. برهمین اساس هم ولی پور، اصغری، پاسار، مرادی و خانی که در چین تایپه موفق به کسب مدال طلای آسیا شدند در ترکیب تیم برای جهانی حضور خواهند داشت و تصمیم داریم نقاط ضعف را با نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور پوشش دهیم. چرا که در برخی اوزان نفرات اعزامی نظرات کادر فنی را تامین نکردند.

بهترین مربی نونهالان آسیا در پایان با تشکر از مربیان سازنده گفت: این قهرمانی حاصل تلاش همه مربیان بخصوص آنها که شاگردانی در تیم ملی داشتند است و من به نمایندگی از تمام مربیان شایسه ایرانی عنوان بهترین مربی آسیا را کسب کردم که جا دارد این قهرمانی و این عنوان را به همه اهالی تکواندوی کشور تبریک بگویم.

تیم ملی نونهالان ایران عنوان قهرمانی آسیا را با کسب ۵ مدال طلا و سه نقره بالاتر از کره جنوبی به خود اختصاص داد.