به گزارشافکارنیوز، حمید درخشان، درباره اظهارات مهیار مرتضوی پزشک سابق پرسپولیس عنوان کرد: من این آقا را نمی شناسم و نمی دانم در باره چه کسی صحبت می کنید!

او این جمله را گفت اما وقتی حرف های مرتضوی را شنید، طور دیگری واکنش نشان داد: پیش از هرچیز برای آدمهایی که با حرف های دروغ و چاپلوسی زندگی می کنند متاسفم. نمی دانم اینها چگونه نان در می آورند! باید بگویم مرتضوی لیاقت کار کردن در پرسپولیس را نداشت و اشتباه کردم این آدم را به پرسپولیس آوردم.

سرمربی پیشین پرسپولیس درباره مسائل مطرح شده پیرامون مصرف ترامادول توسط برخی بازیکنان پرسپولیس تاکید کرد: چرا به مردم تهمت می زنید؟ من به عنوان سرمربی که نمی توانم دنبال بازیکن بروم که ببینم آیا ترامادول مصرف می کند یا خیر. کسی هم جلوی من از ترامادول استفاده نکرده است ولی اگر جلوی این آقا استفاده شده، باید جلوگیری می کرد و گزارش کتبی به من می داد. مگر کسی می تواند اینطور ثابت کند که فلانی ترامادول مصرف می کند یا اینکه شفاهی به کسی بگوید؟ شما باید اگر چنین چیزی را می دانستی طی یک گزارش کتبی به من انتقال می دادی. به نظر من شما در این خصوص کوتاهی کردی که اگر چیزی را دیدی، اطلاع ندادی!

درخشان افزود: در هر صورت وظیفه یک سرمربی، مانند نقش یک معلم است. ما باید به بازیکنان کمک کنیم و راه را به آنها نشان دهیم. این اخلاقی و انسانی نیست که وارد حریم خصوصی یک بازیکن شویم. اصلا حق نداریم در خلوت بازیکن ورود کنیم. نه به من مربوط است و نه فرد دیگری!

وی درباره ماجرای تادئو که مرتضوی گفته درخشان اصرار داشته کسی از پرونده پزشکی اش را نبیند، بیان داشت: خوشبختانه مدارک آزمایش های تادئو و اسناد آن موجود است. مطمئنا اگر او مشکل داشت، اصلا سازمان لیگ با این بازیکن ثبت قرارداد نمی کرد. همچنین ایشان درباره بازیکنی صحبت کرده که همسترینگش مشکل داشته و من با او قرار داد بستم. باید بگویم من از تمام بازیکنانی که در نیم فصل آوردم استفاده کردم و اگر بازیکنی بود که همسترینگش مشکل داشت، هم در لیگ و هم در آسیا برای ما بازی کند؟ این صحبت ها واهی است.

سرمربی سابق پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که دلیل اصلی اخراج مرتضوی از پرسپولیس چه بود، اظهار کرد: او به دلیل خیانتی که به باشگاه پرسپولیس کرد و اسرار باشگاه را به بیرون انتقال می داد و حرمت باشگاه را حفظ نکرد، اخراج شد. حالا جالب است بعد از اینکه اخراج شده، این صحبت ها را مطرح می کند.

درخشان درباره اینکه برانکو طی مصاحبه ای گفته این تیم بی ادب ترین تیمی است که من دیده ام، افزود: در زمان ما تیم اصلا بی ادب نبود و هر بازیکنی که بی ادبی می کرد با او برخورد می کردیم. کسانی مثل پیام صادقیان و سوشا مکانی بعد از مشکلی که به وجود آوردند به باشگاه رفتند و جریمه و تعهد دادند. هیچ کار غیراصولی انجام ندادیم. مطمئنا من هم یکبار بیشتر نمی بخشم و این دلیل نمی شود که در دفعات بعد هم بازیکن دوباره بخشیده شود.