به گزارش افکارنیوز، مجمع انتخاباتی کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار است فردا به میزبانی منامه بحرین برگزار شود و این در حالی است که در برخی از پست‌ها مانند ریاست کنفدراسیون و حتی نایب‌رئیسی نیز به خاطر تنها بودن کاندیداها، از همین حالا تکلیف مشخص است و افرادی که برای این پست‌ها ثبت‌نام کردند تقریبا از حالا حضورشان برای حضور در سمت‌های خود در انتخابات دور بعدی کنفدراسیون دور بعدی آسیا قطعی است.

برهمین اساس می‌توان به نام شیخ سلمان، رئیس بحرینی AFC اشاره کرد که تنها کاندیدای دور بعدی ریاست AFC بوده و در دور بعد نیز به طور قطع بر صندلی ریاست خواهد نشست تا دور جدید ۴ ساله خود برای رهبری بر فوتبال قاره آسیا را آغاز کند، ضمن اینکه علی کفاشیان به عنوان تنها کاندید نایب‌رئیسی از منطقه جدید آسیای میانه محسوب می‌شود که با این اوصاف از همان روزی که او به عنوان تنها کاندیدای این منطقه ثبت‌نام کرده بود، نایب‌رئیسی‌اش قطعی شده بود و فردا به طور قطع این سمت نیز برای او تثبیت خواهد شد.

در همین رابطه تیم علی کفاشیان رئیس فدراسیون ایران شب گذشته به همراه علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون ایران راهی بحرین شد تا ضمن حضور در انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا در جلسات مختلف به دیدار همتایان خود رفته و با آنها در خصوص مسائل مختلف انتخاباتی و حتی مسائل دیگر در مورد فوتبال آسیا به رایزنی و تفاهم بپردازد.

بر همین اساس علی کفاشیان ابتدا امروز با رئیس فوتبال کره جنوبی دیدار کرد که در این دیدار رئیس فدراسیون فوتبال این کشور شرق آسیایی از کفاشیان درخواست کرد تا در انتخابات فردا او از رئیس کره‌ای حمایت کند.

رئیس فدراسیون کره جنوبی برای حضور در هیات اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا کاندیدا شده است و کفاشیان نیز به او قول همکاری داد و در پاسخ به وی گفت: اگر یک عضو از کره جنوبی در هیات اجرایی باشد به طور حتم این موضوع به نفع فوتبال آسیا خواهد بود.

همچنین مقرر شد تا طرفین پیگیر اجرایی شدن مفاد تفاهم‌نامه‌ای باشند که ۶ ماه پیش بین ایران و کره جنوبی در ایران امضا شده بود. در اولین گام این تفاهم‌نامه کره جنوبی از ایران درخواست کرد تا یک مربی فوتسال برای سر و سامان بخشیدن به وضعیت این رشته ورزشی به کره جنوبی اعزام شود.

همچنین در مورد همکاری دو کشور در رده‌های سنی مختلف تیم‌های ملی بین دو رئیس فدراسیون صحبت‌های لازم انجام شد و تفاهمات لازم نیز به میان آمد.

به گزارش فارس، کفاشیان امروز در ادامه دیدارهای خود با همتایانش از کشورهای سوریه و افغانستان نیز ملاقات کرد و آنها نیز از رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان خواستند در انتخابات فردا از نمایندگان این دو کشور نیز حمایت شود.

در ادامه این بازدیدها همچنین مقرر شد ایران میزبان مسابقات این دو تیم برای رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ باشد و مسابقات سوریه و افغانستان نیز در کشورمان برگزار شود.

در همین رابطه رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان از کفاشیان خواست تا مقدمات برگزاری دیدار تیم‌های ملی ژاپن و افغانستان از گروه پنجم مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در ورزشگاه آزادی فراهم بیاید چراکه بدون شک این دیدار با حضور ۱۰۰ هزار هوادار افغانی در این ورزشگاه برگزار خواهد شد. همچنین از کفاشیان خواسته شد دیدار تیم‌های ملی افغانستان و سوریه نیز در مشهد برگزار شود.

کفاشیان روز گذشته در نشست خبری خود از برگزاری دیدارهای تیم ملی عراق، سوریه و افغانستان در ایران خبر داده بود و گفته بود که این موضوع می‌تواند اتفاق مهمی برای فوتبال ایران به شمار بیاید.

بر همین اساس قرار است عصر امروز نیز کفاشیان جلسه‌ای را با عراقی‌ها برگزار کرده تا در نهایت جمع‌بندی لازم برای میزبانی از مسابقات این سه کشور در ایران به عمل بیاید.

در این مورد قرار است پس از جمع‌بندی‌ها و تصمیمات لازمی که به عمل آمد، تاییدیه‌های مربوط نیز از AFC گرفته شود تا در نهایت کشور ایران بتواند علاوه بر میزبانی رقابت‌های ایران در کشورمان از میزبانی دیدارهای سه کشور دیگر نیز بهره‌مند شوند که گفته می‌شود مسئولان کنفدراسیون آسیا در نهایت مخالفتی با برگزاری رقابت‌ها به صورت متمرکز در ایران نخواهند داشت.

انتهای پیام/م