به گزارش افکارنیوز، پرسپولیس اگر در تهران بنیادکار را ببرد که احتمالش زیاد است، قطعا صعود می کند و منتظر نتیجه بازی لخویا ۱۰ امتیازی و النصر ۸ امتیازی در عربستان می ماند. اگر لخویای قطر در ریاض نبرد که احتمالا نمی برد پرسپولیس تیم اول است.

تیم اول گروه A با تیم دوم گروه C بازی دارد در این گروه صعود الهلال و السد قطعی شده است. ۲ تیم ۱۰ امتیازی هستند و تفاضل الهلال بهتر است. اگر بازی در عربستان حتی مساوی هم شود، الهلال تیم اول گروه است و السد به عنوان تیم دوم حریف پرسپولیس است. هر چند عربستانی ها ترجیح می دهند به جای بازی با هم با سایر کشورها بازی کنند که در این شرایط اگر الهلال برابر السد بازنده باشد، السد با النصر عربستان و الهلال با پرسپولیس بازی می کنند.

در آن سوی شانس نفت کمتر از پرسپولیس است. بدترین سناریو این است که نفت در امارات مساوی کند و پاختاکور برابر الشباب عربستان برنده شود، در این صورت نفت و پاختاکور هر ۲ صاحب ۹ امتیاز شده و پاختاکور به علت برد در بازی مستقیم برابر نفت صعود می کند. اما نفت اگر العین را ببرد تیم اول گروه می شود و به احتمال زیاد با تیم الاهلی و شاید هم نسف قرشی بازی می کند . نفت اگر دز گروه خود در رده دوم قرار بگیرد ، با الاهلی عربستان رودررو خواهد شد که بهتر است زردها از رویارویی با این تیم قدرتمند عربستانی پرهیز کنند.