به گزارش افکارنیوز، پرسپولیس در بین نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا بهترین نتایج را گرفت و می‌تواند در بین ۸ تیم نهایی این رقابت‌ها قرار بگیرد. این نظر محمد نوری کاپیتان سرخپوشان است و اعتقاد دارد پرسپولیس فصل بعد باید رویایی بسته شود تا بعد از چند سال قهرمان شود.

نوری در مورد مسائل مختلف اظهارنظر کرد.

بازی با بنیادکار تنها امید هواداران پرسپولیس برای آینده این تیم است، قبول داری؟

این بازی برای ما فوق‌العاده حساس است چرا که نمی‌خواهیم زحمات‌مان در لیگ قهرمانان به هدر رود. باید تاکید کنم بازی راحتی مقابل بنیادکار پیش‌رو نداریم و حریف برای احاده حیثیت به میدان می‌آید و کوچکترین استرسی هم ندارد. بنیادکار همواره از بهترین تیم‌های لیگ قهرمانان بوده و اگر الان در آخر جدول است به خاطر بدشانسی و قدرت دیگر تیم‌های گروه است. ان‌شالله که بتوانیم با حمایت هواداران یک برد شیرین دیگر را مثل بازی با النصر رقم بزنیم.

حتما انتظار دارید روز چهارشنبه یکصد هزار تماشاگر به ورزشگاه آزادی بیایند؟

انتظار خیلی زیادی نیست. هواداران صاحب اصلی پرسپولیس هستند و در حال حاضر که تیم ما شانس اول سرگروهی است خیلی نیاز است که از حمایت تماشاگران خود بهره‌مند شویم. هواداران روز بازی با النصر با حضور پرشور خود در ورزشگاه حسابی عرب‌ها را ترساندند و خودشان هم می‌دانند حضور دوباره‌شان چقدر برای تیم با ارزش و سودمند است.

تو خودت اگر هوادار پرسپولیس بودی برای تشویق تیمی که در لیگ دهم شده است به ورزشگاه می‌آمدی؟

صددرصد می‌آمدم. هواداران حتما شرایط تیم را درک می‌کنند. تیمی که در یک فصل ۷ مدیرعامل داشته و کادرفنی‌اش ۳ بار تغییر کرده بهتر از این نمی‌توانست نتیجه بگیرد.

در واقع تو معتقدی پرسپولیس در این فصل ناکام نبود؟

با این تیم و این همه تغییرات بد نتیجه نگرفتیم. در جام حذفی تا نیمه‌نهایی آمدیم و در لیگ هم چون زود از کورس خارج شدیم و مشکلات زیاد بود نتوانستیم روند روبه رشدی داشته باشیم. در حال حاضر هم از شانس زیادی برای سرگروهی در لیگ قهرمانان برخورداریم در حالی که دیگر تیم‌های ایرانی در این رقابت‌ها ناکام بودند و فقط نفت تهران شانس صعود به مرحله بعد را دارد. در واقع هم اکنون تیم ما بهترین تیم ایران در آسیاست.

در ابتدای فصل کسی در پرسپولیس اعتقاد نداشت تیم بد بسته شده و همه صحبت از قهرمانی می‌کردند!

به اعتقاد من تیم در ابتدای فصل بد بسته شد و به این خاطر در لیگ ناکام بودیم. تغییرات پی در پی هم اثرات منفی خود را در تیم گذاشت.

تعدادی از همبازیانت گفته‌اند در شرایطی در این تیم می‌مانند که نفرات خوبی در فصل نقل‌وانتقالات به پرسپولیس بیایند؟

بازیکنانی که با باشگاه قرارداد دارند باید منتظر بمانند که تکلیف‌شان چه خواهد شد و نفراتی هم که قرارداد ندارند، آزادند در مورد آینده خود تصمیم بگیرند. مهم سربلندی پرسپولیس و هوادارانش است و امیدوارم برای فصل بعد تیمی رویایی ببندیم تا ان‌شالله در لیگ قهرمان شویم. اگر هم در بین ۸ تیم برتر آسیا قرار گرفتیم آن وقت تیم باید برای قهرمانی آسیا بسته شود. قهرمانی در آسیا آرزوی همه ما و هواداران است و خیلی هم دور از دسترس نیست به شرطی که با خصوصی شدن باشگاه مالک جدید هزینه کند و مشکلات را به حداقل برساند.

استیلی فاش کرد در ابتدای فصل او تو را در تیم نگه داشته و دایی راضی به ماندنت در تیم نبوده است، قضیه چه بود؟

مسلما استیلی نقش مهمی در ماندنم در پرسپولیس داشت و خیلی اصرار کرد که بمانم. تمرینات تیم یک هفته‌ای بود که شروع شده بود و من و رضا نورمحمدی بلاتکلیف بودیم. در نهایت با دایی جلسه گذاشتیم و پس از دو دقیقه به توافق رسیدیم که به تمرینات اضافه شویم.

در حقیقت دایی به دنبال جانشین برای تو بود و چون نتوانست گزینه مناسب پیدا کند راضی شد به تمرینات برگردی؟

خودم علاقه زیادی داشتم که در پرسپولیس بمانم و اولویتم ماندن در تیم بود اما اتفاقاتی رخ داد و تاخیری در این مسئله بوجود آمد. خیلی دوست ندارم راجع به گذشته صحبت کنم و آینده برایم مهم است.

برای فصل بعد چه تصمیمی داری؟

همیشه دوست داشتم در پرسپولیس به موفقیت‌های زیادی برسم و افتخار می‌کنم که کاپیتان این تیم هستم. خیلی خوشحالم که با برانکو کار می‌کنم چرا که او مربی بزرگی از نظر فنی است و به نظم و دیسپلین نیز اهمیت زیادی می‌دهد.

خیلی‌ها اعتقاد دارند از وقتی که باقری به پرسپولیس برگشته، حاشیه‌های این تیم به حداقل رسیده است؟

واقعا حضور کریم باقری در تیم مثبت بوده است. از این جهت که او سال‌ها خودش کاپیتان پرسپولیس بوده و محبوبیت زیادی بین بازیکنان و هواداران دارد. با آمدن باقری کادرفنی پرسپولیس کامل شده و هیچ کمبودی ندارد.

به نظرت در فصل بعد باز هم شاهد بی‌انضباطی از سوی بازیکنان پرسپولیس خواهیم بود؟

خیلی مهم است که بازیکنانی به تیم بیایند که از نظر اخلاقی موجه باشند. متاسفانه در این فصل اتفاقات حاشیه‌ای خیلی به پرسپولیس ضربه زد و امیدوارم برای فصل آینده دیگر شاهد چنین مسائلی در تیم نباشیم.

این روزها خیلی‌ها اخراج صادقیان از تیم را بهترین تصمیم می‌دانند، نظر تو چیست؟

صادقیان قدر خودش را نمیداند و هنوز هم میتواند یکی از بهترینهای فوتبال ایران باشد. همیشه به پیام گفتهام که باید تمرکزش روی فوتبالش باشد تا به موفقیتهای بیشتری برسد. در حال حاضر فقط میتوانم برای صادقیان آرزوی موفقیت کنم و امیدوارم هر جا که میرود به روزهای اوج خود برگردد.