به گزارش افکارنیوز، محسن عاشوری در خصوص حرف‌وحدیث‌های سفر تیم‌ ملی ۹۸ به مشهد برای انجام بازی خیرخواهانه، اظهار داشت: من و مجتبی محرمی برای همراهی تیم ۹۸ فرانسه در بازی خیریه در مشهد دعوت شدیم و پیش از این هم در یک بازی خیریه دیگر، این تیم را در سفر به کرمانشاه همراهی کرده بودیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه جمع کردن کل بازیکنان تیم ۹۸ امکان‌پذیر نبود از ما و چند پیشکسوت دیگر دعوت شد که راهی مشهد شویم و این بازی خیرخواهانه در کنار نکات مثبت زیادی که داشت با ایرادها و ناهماهنگی‌هایی هم مواجه بود.

عاشوری در واکنش به این سوال که گفته می‌شود این سفر برای بازیکنان تیم ۹۸ بیشتر جنبه درآمدزایی داشته یا کار خیر، یادآور شد: این سفر مانند سفر قبل تیم ۹۸ به کرمانشاه که برای کمک به بیماران سرطانی انجام شد، اسپانسر داشت. در هر دو سفر پول هنگفتی برای بیماران سرطانی جمع شد و حتی من شنیدم بیش از ۳۰۰ میلیون تومان پول جمع شد و علی دایی هم مبلغ قابل توجهی کمک کرد. در کنار این قضایا، اسپانسر برگزاری این بازی نیز مبلغ ۲ میلیون تومان به عنوان پاداش به بازیکنان تیم ۹۸ داد که فکر نمی‌کنم ایرادی داشته باشد. به هر حال باید نفس کار را در نظر گرفت و مبلغ قابل توجهی که برای کودکان سرطانی جمع شد.

بازیکن پیشین پرسپولیس با تاکید بر اینکه شاید در این میان یک عده سوء استفاده کرده باشند، تاکید کرد: در نوع برگزاری این مسابقه ایرادهایی وجود داشت و شماری از بازیکنان بابت ناهماهنگی‌هایی که در نحوه رفت‌و‌آمدشان وجود داشت ناراحت شدند. به هرحال بهتر است نفس کار را در نظر گرفت و شاید هم در این میان بعضی‌ها بودند که سوء استفاده‌هایی هم کردند.

وی در ادامه در گفت‌و‌گو با تسنیم با اشاره به دیدار پرسپولیس و بنیادکار ازبکستان خاطرنشان کرد: در بازی رفت این دو تیم شاهد بودیم که فاصله نزدیکی بین آنها وجود دارد و مطمئنا بازی برگشت هم برای پرسپولیس راحت نخواهد بود.

عاشوری با بیان اینکه پرسپولیس نباید رو به بازی انتحاری بیاورد، عنوان کرد: درست است که پرسپولیس حتما باید این بازی را ببرد اما این موضوع نباید باعثشود که بازیکنان این تیم برای زدن گل بی‌محابا به دروازه بنیادکار حمله کنند بلکه باید کاملا خونسرد ابتدا حریف را در کنترل خود درآورده و بعد در یک فرصت مناسب به گل برسند. در این میان نقش هواداران هم مهم است و امیدوارم آنها مثل بازی با النصر استقبال خیلی خوبی از این بازی به عمل آورند. آنها همیشه در روز‌های سخت کنار تیم بوده‌اند و قطعا فردا(چهارشنبه) هم به بهترین شکل پرسپولیس را مورد حمایت خود قرار خواهند داد.

وی درباره اینکه آیا صعود پرسپولیس به مرحله حذفی می‌تواند بر ناکامی این تیم در لیگ برتر سرپوش بگذارد، تصریح کرد: چنانچه پرسپولیس بتواند از مرحله حذفی هم به سلامت عبور کند قطعا کار بزرگی کرده و در این شرایط هواداران ناکامی تیم در لیگ را فراموش خواهند کرد. در کنار آن این اتفاق برای اعتبار فوتبال ایران هم خوب است چرا که دیگر نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا ناکام بوده‌اند و به غیر از پرسپولیس فقط تیم نفت تهران شانس صعود به مرحله بعد را دارد.

عاشوری که سال‌ها کاپیتان پرسپولیس بوده در واکنش به این قضیه که بازیکنان پرسپولیس به خاطر مسائل مالی روحیه خوبی برای بازی با بنیادکار ندارند، گفت: من تعجب کردم که بنگر گفته روحیه بازیکنان به خاطر مسائل مالی خراب است و با شرایط نامساعد به مصاف تیم بنیادکار می‌روند. باید خطاب با بازیکنان پرسپولیس بگویم که امثال من ۱۰ سال با این وضعیتی که تیم الان با آن دچار است فقط به عشق هواداران برای پرسپولیس بازی کردیم و حتی یک بار هم به این موضوع اعتراض نکردیم. بهتر است بازیکنان پرسپولیس این یک بازی را به خاطر مردم و عشق هواداران به میدان رفته و پیروز شوند تا دل میلیون‌ها نفر شاد شود.

پیشکسوت فوتبال ایران افزود: موضوع مهمی که پرسپولیس را از تیمهای دیگر متمایز کرده وجود میلیونها هوادار است و بازیکنان باید بدون توجه به مشکلات مالی با تمام وجودشان در بازی با بنیادکار به میدان بروند. مطمئنا عملکرد خوب بازیکنان پرسپولیس در این بازی برای آینده آنها هم خوب است و میتواند منافع مالی هم برای آنها در پی داشته باشد. همان طور که در گذشته هم بازی در پرسپولیس برای آنها منافع مالی داشته است.