به گزارش افکارنیوز، اظهارات اخیر محمد مایلی کن خون برخی پیشکسوتان پرسپولیس را به جوش آورده است. ضیا عربشاهی نیز یکی از همین پیشکسوتان است که نتوانست در برابر مایلیکن سکوت کند و جواب او را داد.صحبت های عربشاهی را در ادامه بخوانید:

* مثل این که صحبت های اخیر مایلی کهن شما را ناراحت کرده است؟

- محمد دادکان مردی نیست که مایلی کهن بخواهد در موردش حرف بزند. او یک بچه مسلمان است و چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب، همین آدم و با همین خصوصیات بوده است. من می خواهم به مایلی کهن بگویم تا حالا به کدام یک از دوستان و آدم هایی که کنارت بودند اعتراض نکردی و همیشه طلبکاری. یک روز به دایی کلید می کند، یک روز به قلعه نویی و امروز هم به دادکان معترض شده است. مگر دادکان کم به مایلی کهن خوبی کرده است؟* شاید آدم تندی باشد ولی گاهی برخی واقعیت ها را هم میگوید؟

- او فقط به فکر خودش است. مدام می گوید کی چی گرفته و کی چی نگرفته. مگر مایلی کهن همان زمین های سعادت آباد را نگرفت؟ مگر نگفت خانه ندارم و در اکباتان آپارتمان نگرفت؟ از این موارد کم نیست به قول برخی دوستان مایلی کهن فقط ساختمان آ. اس. پ مانده که نگرفته باشد.* به قول خودتان او مدام معترض است. شما چرا یک مرتبه عصبانی شدید و تصمیم گرفتید جوابش را بدهید؟

- وقتی در رابطه با من صحبت کرد تصمیم گرفتم جواب بدهم. این آدم آنقدر خود بزرگ بین است که دیگران را نمی بیند و فکر می کند خودش همه چیز را می داند. اصلا چرا در رابطه با من حرف زده است. من به عنوان سخنگوی پیشکسوتان اعلام می کنم همه پیشکسوتان پرسپولیس از دادکان حمایت می کنند در حالی که مایلی کهن حتی به اندازه انگشتان دستش هم دوست اطراف خود ندارد. می خواهم از او بپرسم به جز نادر و ناصر فریادشیران چه کسانی برایت باقی مانده اند؟* فکر می کنید چرا چنین مشکلی بوجود آمد؟

- من فکر می کنم مایلی کهن مشکل روانی دارد که بزرگترین مشکل یک انسان به حساب می آید.* اگر این طور است که دیگر جای جواب دادن ندارد؟

- من فکر می کنم او هر وقت بی کار می شود شروع می کند به انتقاد از این و آن تا به این شکل خود را در رسانه ها مطرح نگه دارد.* اما خیلی ها می گویند او باهوش است؟

- اتفاقا اصلا باهوش نیست. این آدم باید واقع بین باشد و اینقدر به دیگران توهین نکند تا خود را مطرح کند.* اخیرا به جمع حامیان کی روش پیوسته است؟

- همین دیگر، کی روش تا دیروز از نظر او بی جهت پول می گرفت و کاری نمی کرد ولی یک مرتبه خوب شد. من به کی روش کار ندارم. او مربی حرفه ای است و پول زحمتی که می کشد را می گیرد. ولی مایلی کهن که به این سرعت رنگ عوض می کند و از تخریب به تعریف می رسد فقط دنبال منفعت خود است و می خواهد به هر قیمتی در صحنه باشد. من می خواهم به او بگویم تو که به همه انتقاد می کنی و از همه ایراد می گیری تا حالا در کدام تیم موفق بودی. دلم به حال دادکان می سوزد که این همه به این آدم خدمت کرد و اینطوری جواب گرفت. من مثل کف دستم مایلی کهن را می شناسم و می دانم همش به خاطر منافع خودش است که می خواهد مطرح باشد.* پیشنهاد شما برای او چیست؟

- از او می خواهم خودش را اصلاح کند. دلیلی ندارد برای مطرح کردن خودش مدام به حسن و حسین گیر دهد. می خواهم به او بگویم که آقای مایلی کهن شما هیچی نیستی!* از این حرف ها که بگذریم نظرتان در مورد برانکو چیست؟

- من نمی دانم در فوتبال ما چه می گذرد. من متاسفم برای این فوتبال که آدم هایی را می آورند که هیچ حرفی برای گفتن ندارند. آن هم به جای آدم هایی که یک عمر در این فوتبال زحمت می کشند. الان برانکو را که آوردند چه گلی به سر این تیم زد. اگر الان پرسپولیس با شانس از مرحله گروهی صعود کرد به خاطر برانکو نیست بلکه زحمت همان مربیان قبلی است. من خودم مربی هستم و بیش از هر فرد دیگری دوست دارم این تیم نتیجه بگیرد، ولی برانکو برای پول آمده است.* مگر می شود مربی برای پول نیاید؟

- منظورم این است که یک سری آدم ها برای این که خودشان پول به جیب بزنند برانکو را آوردند. چون بعضی آدم ها دنبال پر کردن جیب خودشان هستند.* منظورتان نژاد فلاح است؟

- نژاد فلاح که اصلا کاره ای نیست. در این فوتبال برخی آدمها که کم کم دستشان رو شده است، مدتی است منافع خود را دنبال می کنند. اگر قرار بود به فوتبال پرسپولیس کمک شود این پول ها را خرج تیم های پایه می کردند ولی این همه دلار خرج آدمی شد که هیچ کاری برای پرسپولیس نکرد. اگر می خواستند به تیم خدمت کنند اجازه می دادند تکلیف سهام مشخص شود و بعد جلسه می گداشتند و تصمیم می گرفتند.* یعنی مشکلی و ایرادی فنی به برانکو وارد نمی بینید و مشکل فقط پولی که خرج شده است؟

- اصلا این طور نیست. من صد در صد به برانکو از نظر فنی انتقاد دارم. اگر برانکو مشکل فنی نداشت آن چه ارنجی بود که در بازی با گسترش در زمین فرستاد. حضور او در پرسپولیس پر از انتقاد است.