به گزارش خبرگزاري ایرنا، بر اساس اعلام فيفا جام جهاني برزيل از ۱۲ ژوئن سال ۲۰۱۴ آغاز خواهد شد و تا روز ۱۳ ژوييه ادامه خواهد داشت.
' جروم والکه ' در این باره گفت: در حال حاضر همه می خواهند بدانند بازی افتتاحیه در چه شهری برگزار می شود اما این شهر در ماه اکتبر انتخاب خواهد شد.
برزیل که پنج عنوان قهرمانی در جام جهانی را در کارنامه دارد، قرار است برای دومین بار از سال ۱۹۵۰ تا کنون میزبان یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان باشد.
برزیل در فینال جام جهانی ۱۹۵۰ که در ورزشگاه ماراکانا برگزار شد، مقابل اروگوئه شکست خورد.
آخرین کشور میزبان جام جهانی از آمریکای جنوبی، آرژانتین در سال ۱۹۷۸ بود.
دبیر کل فیفا همچنین اعلام کرد که مسابقات جام کنفدراسیون ها نیز از ۱۵ تا ۳۰ ژوئن سال ۲۰۱۳ در برزیل برگزار می شود.
این رقابت ها به عنوان پیش درآمدی برای جام جهانی، با حضور هشت تیم متشکل از برزیل میزبان، اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی دوره قبل و قهرمان های شش کنفدراسیون دنیا انجام خواهد شد.
' سپ بلاتر ' رییس فیفا نیز در حالی که نگرانی های بسیاری در مورد روند آمادگی برزیل و ساخت ورزشگاه های این کشور برای جام جهانی وجود دارد، از آمادگی این کشور ۱۹۰ میلیون نفری خبر داد و گفت: هنوز برخی از کارها مانده اما برزیل با همکاری فیفا جام جهانی فوق العاده ای را برگزار خواهند کرد.
والکه این نگرانی ها را به تردیدهایی که قبل از برگزاری جام جهانی ۲۰۱۰ در مورد آفریقای جنوبی وجود داشت، تشبیه کرد و اظهار داشت: برزیل هنوز دو سال تا زمان آغاز مسابقات فرصت دارد. آخرین ورزشگاه قرار است اواخر سال ۲۰۱۳ تکمیل شود.
گفته می شود فینال جام جهانی در ورزشگاه معروف ماراکانا در شهر ریودوژانیرو برگزار خواهد شد گرچه اشاراتی نیز به ورزشگاه ' استادیو دو مورومبی ' در شهر سائوپائولو شده است.
مسابقات مقدماتي جام جهاني روز شنبه در ريودوژانيرو قرعه كشي خواهد شد.