به گزارشافکارنیوز، دربی ۸۰ اگرچه از لحاظ جدولی چندان حساس نیست اما بازیکنان دو تیم به خوبی می‌دانند که پیروزی در این دیدار چقدر می‌تواند برای هواداران با ارزش باشد. مایکل اومانیا به عنوان یک بازیکن خارجی به خوبی حساسیت بالای دربی پایتخت را درک می‌کند. وی به گفته خودش تاکنون دربی‌های زیادی را تجربه کرده اما دربی پایتخت جذابیت بیشتری برایش داشته است. مدافع تیم ملی کاستاریکا به سوالات مطرح شده این‌چنین پاسخ داد:

دومین دربی را در ایران تجربه می‌کنی، به نظرت این بازی به خاطر شرایط دو تیم در جدول رقابت‌ها، حساسیت ندارد؟
نه، من این طور فکر نمی‌کنم. با توجه از تجربه‌ای که از بازی رفت دارم باید بگویم این بازی بسیار حساس و مهم است. خوشحالم از اینکه دومین دربی‌ام را در ایران تجربه می‌کنم و این بازی را یک مسابقه بزرگ برای دو باشگاه و هواداران دو تیم می‌دانم.

چه چیزی از بازی رفت دربی به یاد تو باقی مانده است؟
جو استادیوم بسیار هیجان انگیز بود. هواداران دو تیم با شور و اشتیاق زیادی تیم محبوب‌شان را تشویق می‌کردند و این مساله خیلی برای من جالب بود. به این خاطر خوشحالم که دوباره دربی دیگری را تجربه می‌کنم.

استقلال در بازی با تراکتورسازی شکست سنگینی را متحمل شد. آیا این اتفاق باعثخواهد شد که شما فکر کنید بازی راحتی را پیش‌رو دارید؟
نه اصلاً، ما توجهی به باخت استقلال در بازی قبل نداریم، چرا که آنها حریفی بزرگ و قابل احترام هستند. این یک بازی خاص است و ربطی به شرایط دو تیم و نتایجی که در دیدارهای قبل کسب کرده‌اند، ندارد.

چرا پرسپولیس یک بازی در میان می‌بازد؟
برای خود من هم سوال است که چرا در لیگ قهرمانان آسیا خوب نتیجه می‌گیریم اما در لیگ برتر خلاف این مساله اتفاق می‌افتد. به هر حال بازی فوتبال است و هر مسابقه شرایط خاص خودش را دارد. بعضی وقت‌ها سخت‌ترین بازی‌ها را با پیروزی پشت‌سر می‌گذارید و برخی مواقع در یک بازی راحت شکست می‌خورید.

تا به حال چند دربی را تجربه کرده‌ای؟
دقیقاً در خاطرم نیست اما دربی‌های زیادی را در کشورم و آمریکا تجربه کرده‌ام.

دربی‌‌های کشورت هم مانند دربی ایران جذاب است؟
بله، دربی‌های کاستاریکا هم جذابیت خاص خود را دارد اما دربی ایران متفاوت با دربی‌هایی است که تجربه آن را داشته‌ام. در ایران هواداران پرسپولیس اهمیت زیادی به نتیجه دربی می‌دهند و همین حس را هواداران استقلال نیز دارند. این حساسیت بالای هواداران به بازیکنان و مربیان منتقل می‌شود و همین مساله دربی را خیلی مهم می‌کند.

در زمین مسابقه خیلی تلاش می‌کنی گل بزنی اما تا الان موفق به گلزنی برای پرسپولیس نشده‌ای، البته به غیر از پنالتی زدن.
بله خیلی دوست دارم در جریان بازی گل بزنم، اما قبل از آن به این فکر می‌کنم که وظیفه خود را در زمین به نحو احسن انجام دهم و خواسته‌های مربی را برآورده سازم. هر بازیکنی گلزنی را دوست دارد و طبیعی است که من هم گلزنی را دوست داشته باشم.

آمدن برانکو به پرسپولیس چه نتیجه مثبتی برای این تیم داشته است؟
برانکو ایده جدیدی را با خود به پرسپولیس آورده و هنوز زود است در مورد او قضاوت کنیم. هر مربی برای پیاده کردن تفکراتش نیاز به زمان دارد و یک ماه اصلاً زمان کافی برای یک مربی نیست.

با توجه به مشکلات مالی که در باشگاه پرسپولیس داری، آیا حاضری فصل بعد هم در این تیم بازی کنی‌؟
الان زمان تصمیم‌گیری در این مورد نیست و بعد از بازی‌هایی که پرسپولیس پیش‌رو دارد، درباره آینده‌ام در این تیم تصمیم می‌گیرم.

تقریباً یک ماه دیگر باید همراه با تیم ملی کاستاریکا در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو مقابل تیم ملی اسپانیا به میدان بروی، در این مورد صحبت کن.
من قبلاً هم با تیم ملی کاستاریکا مقابل اسپانیا بازی کرده‌ام که دیدار بسیار جذاب و مهمی بود. خوشحالم که یک بار دیگر این تجربه را به دست می‌آورم.

تو طرفدار رئال مادرید هستی، بازی در سانتیاگو برنابئو جذابیت خاصی برایت ندارد؟
بازی در ورزشگاه اختصاصی رئال برای من فوق‌العاده جذاب خواهد بود و امیدوارم بازی خوبی را در دیدار با اسپانیا به نمایش بگذاریم.

از نظر تو فینالیست‌های لیگ قهرمانان اروپا چه تیم‌هایی خواهند بود؟
به نظر من هر ۴ تیم به یک اندازه شانس فینالیست شدن دارند و نمیشود پیشبینی کرد که کدام تیمها به فینال راه پیدا میکنند.