به گزارش افکارنیوز، دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا از ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه در ورزشگاه آلیانس آره‌نا بین بایرن مونیخ و بارسا برگزار و با برتری شاگردان گواردیولا خاتمه یافت اما بارسلونا به لطف پیروزی در بازی رفت راهی فینال شد.

دیدار رفت در نیو کمپ با نتیجه ۳ بر صفر به سود بارسلونا خاتمه یافته بود.

بایرن مونیخ ۳ - بارسلونا ۲

گل‌های بازی را بن‌عطیه در دقیقه ۷، لواندفسکی ۵۹ و مولر ۷۴ برای بایرن مونیخ و نیمار ۲ گل در دقایق ۱۵ و ۲۹ برای بارسا به ثمر رساند.

از نکات جالب بازی تغییر سیستم عجیب گواردیولا از ۳-۳ - ۴ به ۲-۴ - ۴ بود. پپ از ابتدای فصل جاری تا اکنون هیچگاه از چیدمان ۲-۴ - ۴ استفاده نکرده است.در نیمه اول بایرن مونیخ مالک توپ و میدان بود و در دقیقه ۷ با ضربه سر بن عطیه به گل رسید اما بارسا در تک موقعیت‌های خود به ۲ گل رسید. کاتالان‌ها با پاس‌های بلند پشت دفاع سعی در به هم زدن خط دفاع بایرن داشت اما چندین بار با آفسایدگیری به موقع دفاع مونیخ‌ از رسیدن به گل باز ماندند.در نقطه مقابل بایرن با تمرکزی که در سمت راست خود و جناح چپ بارسا ایجاد کرده بود سعی در رسیدن به گل داشته که تا حدی زیادی در این امر ناموفق عمل کرد.

در نیمه دوم بایرن مونیخ با انگیزه مثال زدنی میانه میدان را در اختیار گرفت و با پرس بازیکنان بارسا در زمین خودی ارتباط خط میانی و حمله یاران انریکه را قطع کرد و سپس با ایجاد موقعیت ۲ بار دروازه تراشتگن را گشود تا در نهایت نیمه دوم با برتری بایرن مونیخ خاتمه یابد و گواردیولا تسویه حسابی کاملا اسپانیایی با انریکه داشته باشد.بایرن مونیخ میزبان با این نفرات بازی را آغاز کرد:

نویر، آلونسو، بن‌عطیه، تیاگو، رافینیا، بواتنگ، برنات، لام، شواین اشتایگر، مولر، لواندوفسکی
سیستم: ۲-۴ - ۴
بارسلونا با نظر انریکه با این نفرات پا به میدان گذاشت: تراشتگن، آلوس، پیکه، ماسکرانو، آلبا، راکیتیچ، بوسکتس، اینیستا، مسی، نیمار، سوارز

سیستم: ۳-۳ - ۴در مجموع بارسلونا با نتیجه ۵ بر ۳ از سد نماینده پر قدرت ژرمن‌ها گذشت و راهی فینال شد.

حریف بارسا از برنده دیدار رئال و یووه مشخص خواهد شد.

رئال مادرید و یوونتوس در دیدار برگشت فردا ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به مصاف هم خواهند رفت.

دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا روز شنبه ۱۶ خردادماه در ورزشگاه المپیک برلین برگزار خواهد شد.