به گزارش افکارنیوز، علی دایی پس از جدایی از پرسپولیس کمتر مصاحبه کرد و در معدود صحبت‌های خود به هیچ‌وجه علیه کسی موضع نگرفت. او سکوت کرد تا تیم محبوبش و هواداران آن در آرامش به راه خود ادامه دهد.شهریار برخلاف برخی منتقدانش که در تمام برنامه‌های رادیویی، تلویزیونی و رسانه‌های نوشتاری به شدت در جهت تخریبش می‌کوشیدند، دست به تلافی و مقابله به مثل نزد و در عمل ثابت کرد که به پرسپولیس و هوادارانش تعلق خاطر قلبی دارد.آقای گل جهان از بارسلونا و فینال اروپا تا دربی ۸۰ و پرسپولیس صحبت کرد. لازم به ذکر است که این گفتگو پیش از شروع دیدار بایرن و بارسا صورت گرفته است.* بازی رفت بارسا و بایرن را دیدید؟

- بله، دیدم.* با توجه به نتیجه‌ای که در آن بازی رقم خورد، بازی امشب را چطور می‌بینید؟

- خب بازی قبل با توجه به مصدومانی که بایرن داشت، مشخص بود شانسی برای پیروزی آن هم در نیوکمپ ندارد. می‌شد پیروزی بارسا را با توجه به این شرایط پیش‌بینی کرد. اما ۳ بر صفر نتیجه‌ای بود که فکرش را نمی‌کردم. من نهایت روی ۲ - صفر به سود بارسا حساب کرده بودم. حالا بازی برگشت امشب(شب گذشته) بازی سختی است. این که بایرن بتواند ۳ گل بازی رفت را جبران کند، بعید می‌دانم.* پس از حالا بارسلونا یکی از دو تیم حاضر در برلین خواهد بود؟

- به طور حتم بایرن‌مونیخ در زمین خود سعی می‌کند به دروازه بارسلونا فشار بیاورد. همین امر می‌تواند شرایط را برای ضد حملات بارسلونا مهیا کند. با توجه به نیروهای تهاجمی که بارسلونا دارد، این اتفاق دور از دسترس نخواهد بود که آنها در زمین بایرن هم به گل برسند.* و حریف بارسلونا در برلین چه تیمی خواهد بود؟

- من فکر می‌کنم بارسلونا و رئال مادرید فینال این دوره از بازی‌ها را برگزار کنند.* و فینال رویایی علی دایی با حضور کدام تیم‌ها می‌تواند باشد؟

- من خودم دوست دارم یوونتوس در فینال برابر بارسلونا حاضر شود اما فکر می‌کنم رئال مادرید از سد یوونتوس بگذرد و حریف بارسلونا در برلین شود.* بایرن‌مونیخ بازی رفت خود برابر پورتو را هم ۳ بر یک واگذار کرد اما در آلیانس آره‌نا ۶ - یک حریف پرتغالی‌اش را شکست بدهد و به این مرحله برسد؟

- پورتو با بارسلونا تفاوت‌های زیادی دارد. فوق ستاره‌هایی که بارسلونا دارد را نمی‌توانید با نفرات پورتو مقایسه کنید. آن بازی شرایط دیگری داشت. آنها اگر با تجربه‌تر عمل می‌کردند، در بازی برگشت هم می‌توانستند کنترل کار را به دست بگیرند. اول بازی گل خوردند و آن نفرات هجومی را نداشتند که در ضد حملات بتوانند به بایرن گل بزنند. اما حالا شما ببینید نیمار، مسی و سوارز مثل آب خوردن ضد حمله می‌زنند و بایرن امشب(شب گذشته) شرایطش خیلی سخت است که بخواهد و توانش را داشته باشد که از پس بارسلونا بربیاید.* یعنی در آلیانس آره نا هیچ شانسی برای پیروزی بایرن مونیخ قائل نیستید؟

- اگر هم این اتفاق رخ بدهد، حداکثر با اختلاف یک گل خواهد بود.* امسال بازیکن محبوب شما درخشش دوباره‌ای داشته!

- بله من بازی و شخصیت لیونل مسی را خیلی دوست دارم. به طور کل امسال بارسلونا را خیلی بهتر از سال قبل می‌بینم. چون توانسته‌اند به خوبی نقاط ضعف‌شان را پوشش بدهند. بازیکنانی که جذب شده‌اند و حضور لوییز انریکه، بارسلونای دیگری ساخته است.* تفکرات گواردیولا در فوتبال ماشینی آلمان جواب داده است؟

- بایرن فوتبال ماشینی بازی نمی‌کند. شما بارسلونای فصل قبل را نمی‌توانید با بارسلونای این فصل مقایسه کنید. بایرن مونیخ هم به نظر من خوب شده است. اما متاسفانه برای این بازی با تعداد زیادی بازیکن مصدوم مواجه است.* به این شکل بارسلونا توانست انتقام سال قبل را از بایرن‌مونیخ بگیرد؟

- انتقام نمی‌شود گفت. این فوتبال است و چنین اتفاقاتی در آن رخ می‌دهد.* جمعه دربی ۸۰ برگزار می‌شود. پیش‌بینی شما از نتیجه احتمالی این بازی چیست؟

- ان‌شااله پرسپولیس این بازی را می‌برد و هواداران فصل را با خاطره‌ای خوب به پایان خواهند برد.* روز بازی با بنیادکار میان هواداران این صحبت بود که علی دایی هر زمان آمد، پرسپولیس سهمیه آسیایی گرفت. اما دیگرانی که با کلی ادعا آمدند هیچ افتخاری کسب نکردند؟

- من وظیفه‌ام را انجام دادم. مطمئن باشید مردم و هواداران خودشان متوجه می‌شوند این فصل چه اتفاقاتی در پرسپولیس رخ داد. گذشت زمان ثابت می‌کند چه کسانی به پرسپولیس خیانت کردند.* صحبت از مذاکره باشگاه سایپا با علی دایی هفته گذشته مطرح شد؟

- خیر، به هیچوجه صحبتی با مسئولان باشگاه سایپا انجام ندادهام.