به گزارش افکارنیوز، کاظم اولیایی درباره دربی ۸۰ پایتخت اظهار داشت: ابتدا باید مراتب دلخوری خودم را از اعضای ستادی، هیات مدیره و در کل تمام آنهایی که نگذاشتند ما یک دربی جذاب داشته باشیم به اطلاع برسانم. دربی پایتخت در خاورمیانه رتبه اول را داشت و جزو چند دربی خوب دنیا به حساب می آمد اما آقایان بلایی سر این دو باشگاه آوردند که این دو مسابقه با کمرنگ ترین شکل ممکن برگزار شود. جامعه ما نیاز به شور و انگیزه برای حیات دارد. به عبارت بهتر جوان ها با ورزش زندگی می کنند اما الان می بینیم یکی از اصلی ترین دلخوشی های این جوانان از آنها گرفته شده است.

وی ادامه داد: جای تاسف است که چنین شرایطی برای دیدار استقلال و پرسپولیس به وجود آمده اما از علاقه مندان به دو تیم دعوت می کنم باشگاه های خود را در بازی جمعه تنها نگذارند. با اینکه هیچ کدام از دو باشگاه شرایط خوبی ندارند اما آنها ثابت کنند استقلال و پرسپولیس هنوز مورد توجه هستند و تیم های استثنایی فوتبال ایران به شمار می روند.

مدیرعامل سابق استقلال با اشاره به شرایط این روزهای این تیم و انتقادهایی که به امیر قلعه نویی می شود بیان داشت: قطعا قلعه نویی تنها مقصر اتفاقات فصل جاری استقلال نیست. شخصا امیدوارم بعد از دربی میزگردی گذاشته شود تا کارشناسان و پیشکسوتان عواملی که باعثشد استقلال به این روز بیفتد را بررسی کنند؛ اینکه هر کس چقدر سهم دارد و کادر فنی چقدر توانسته از بازیکنان پشتیبانی کند. اینها قابل ارزشیابی است و باید در یک جو منطقی به این موضوع پرداخت.

اولیایی همچنین گفت: در دربی ۸۰ روی کاغذ و با توجه به وزن فنی، استقلال شرایط بهتری برای پیروزی دارد اما دربی ویژگی های خاص خودش را دارد و امیدوارم این اتفاقاتی که در لحظه رخ می دهد به سود استقلال باشد و یک برد خوب برای این تیم به دست آید.

وی درباره بالا بودن سن بازیکنان استقلال تاکید کرد: در چنین بازی هایی سن ملاک نیست و هر تیمی بتواند از موقعیت هایش بهتر استفاده کند پیروزی را از آن خود می کند.

اولیایی پیش بینی اش از قهرمان مسابقات لیگ برتر را اینطور عنوان کرد: شخصا امیدوارم تیم نفت قهرمان شود. علاقه خاصی به علیرضا منصوریان و کادر فنی تیم نفت دارم و از طرف دیگر تیم جوانتری است اما با این وجود احتمال موفقیت سپاهان و تراکتورسازی در هفته پایانی بیشتر است هر چند آرزو می کنم علیرضا منصوریان این معادلات را بر هم بزند.