به گزارش افکارنیوز، امیر قلعه‌نویی پیش از آغاز تمرین امروز چهارشنبه در خصوص دربی ۸۰ اظهار داشت: این بازی یک دیدار خاص است و با وجود اینکه دو تیم شرایط خوبی ندارند اما برای مردم تحت هر شرایطی مهم است. خیلی‌ها می‌گویند که قهرمان نشویم اما برنده دربی باشیم.

وی با اشاره به شکست استقلال مقابل تراکتورسازی تبریز عنوان کرد: پس از بازی با تراکتورسازی روی مسائل روحی و روانی کار کردیم. طبق آنالیزی که داشتیم نزدیک ۱۰۸ کیلومتر دویده بودیم در صورتی که در سالی که قهرمان شدیم میزان دوندگی‌مان ۹۶ کیلومتر بود. امسال بالای ۱۰۲،۱۰۳ کیلومتر دوندگی داشته‌ایم. امسال با مشکلات زیادی روبرو بودیم و برخلاف اظهار نظر دوستان مشکلات در تیم زیاد بود اما باز هم تکرار می‌کنم که مسئولیت فنی بر عهده من است اما ای کاش به تیم بیشتر رسیدگی می‌شد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: اگر بازیکنان مدنظر ما در نیم فصل جذب می‌شدند، شرایط اکنون فرق می‌کرد، ضمن اینکه اگر بحثخصوصی‌سازی به بعد از این دیدار واگذار می‌کردند، می‌دیدید که شرایط دو تیم چقدر فرق می‌کرد. طبق آماری که گرفتیم بازیکنان و کادر فنی روی هم ۷ میلیارد تومان گرفته‌‌اند. در مجموع امیدوارم بازی خوبی را روز جمعه شاهد باشیم و با توجه به اینکه حساسیت بازی کمتر است بازی با کیفیتی را شاهد باشیم و انتظارات مردم برآورده شود.

قلعه‌نویی در خصوص ناکامی تیم‌های پرسپولیس و استقلال در فصل جاری عنوان کرد: تا ۴،۵ هفته پیش در کورس قهرمانی حضور داشتیم و می‌توانستیم قهرمان شویم. اگر زمانی که نفت مسجدسلیمان را شکست دادیم و به صدر جدول رسیدیم به داد ما می‌رسیدند، شرایط اکنون بهتر بود اما باز هم به دوستان گفتم که مسئولیت همه نتایج تیم بر عهده من است هر چند که یک تیم از عوامل بیرونی نیز تشکیل شده و اگر در افزایش انگیزه بازیکنان پاداش پرداخت می‌شد و یا پرداختی‌ها به موقع بود شرایط متفاوت از الان بود. هر چند که برخی از بازیکنان در حد و اندزه خودشان نبودند ولی من از آنها تشکر می‌کنم و باز هم ‌‌می‌گویم مسئولیت فنی تیم با من است.

وی در مورد اینکه کرار جاسم در تمرین روز گذشته غایب بود، تصریح کرد: کرار روز گذشته در تمرین حضور داشت و با تیم تمرین کرد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره وضعیت مصدومیت امید ابراهیمی خاطرنشان کرد: تیم پزشکی روی این بازیکن کار می‌کند که جا دارد از آنها تشکر کنم که سال سخت و پرکاری داشتند.

قلعه‌نویی با بیان اینکه گفته می‌شود کرار جاسم منزلش را تحویل داده و اعلام کرده می‌خواهد در کمپ زندگی کند، گفت: چنین چیزی درست نیست و از شما می‌خواهم که از طرح این سوالات خودداری کنید. ظاهرا او منزل مسکونی‌اش را تحویل داده و در منزل یکی از دوستانش به سر می‌برد تا پایان فصل برود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قول می‌دهید پرسپولیس و استقلال روز جمعه بازی خوبی را انجام دهند، گفت: در بازی رفت دو تیم فوتبال خوبی انجام دادند. با توجه به اینکه در جدول، بازی جمعه حساسیتی ندارد اما امیدواریم بازی با کیفیتی را شاهد باشیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به سوالی دیگری مبنی بر اینکه با توجه به بی‌اهمیت بودن دربی آیا ورزشگاه پر خواهد شد یانه، عنوان کرد: من نمی‌دانم ورزشگاه پر می‌شود یا نه اما استقبال، بیشتر از سایر دیدارها خواهد بود.

قلعه‌نویی در خصوص اینکه گفته می‌شود نتیجه دیدار مقابل پرسپولیس در آینده کاری او تاثیر خواهد داشت یا نه، عنوان کرد: هر کاری بکنید حرف و حدیثوجود دارد. خوشحالم هر کار که انجام دادم با عشق علاقه بوده است. از آن دست مربی‌ها نبوده‌ام که از داخل خانه سرمربی شوم. زمانی که قرارداد یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی با استقلال بستم با دلار ۹۰۰ تومانی ۳ میلیارد به من می‌دادند. آنهایی که در منزل‌شان هستند باید ناراحت باشند. من که در اهواز، کرمان، اصفهان و تبریز کار کردم و ۵ جام از ۶ قهرمانی استقلال برای من است. ۳ بار در لیگ برتر، ۲ بار در جام حذفی، ۲ بار نایب قهرمانی در کارنامه من بوده است. آقایان برنامه‌ریزی کردند که استقلال به این روز بیفتد.

وی افزود: چه در استقلال حضور داشته باشم و چه نداشته باشم برای تیم آرزوی موفقیت می‌کنم. این‌گونه نیست که من در خانه بنشینم و علیه تیم برنامه‌ریزی کنم و در دفتر جلسه برگزار کنم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سوال که آیا منظورتان با پیشکسوتان است، گفت: من صحبتی از پیشکسوتان نکردم. اگر روزی با بودنم خدمت می‌کنم، ممکن است با نبودنم یک روز به این تیم خدمت کنم. آنهایی که در مورد قلعه‌نویی صحبت می‌کنند هر وقت نزدیک آمار من شدند در موردم حر ف بزنند که البته صحبت‌های آنها برای من پشیزی ارزش ندارد. برخی‌ها بدنامی را بهتر از گمنامی می‌دانند و هر وقت یک تیم معمولی را برعهده گرفتند درباره من حرف بزنند. این آقایان می‌خواهند با مصاحبه کردن در روزنامه‌ها باشند.

وی خاطر نشان کرد: توکل من به خداست و به کسی باج نمی‌دهم. این آقایان مشخص است که باید پشت سر قلعه‌نویی صحبت کنند و اگر روزی آنها از من تعریف کردند به این معنی است که من راه را اشتباه رفته‌ام. آیه نازل نشده که قلعه‌نویی هر سال جام بگیرد. آرسن‌ونگر مربی آرسنال انگلیس سالهاست برای این تیم جامی کسب نکرده و امسال نیز با وجود اینکه مسعود اوزیل و خریدهای دیگری انجام داده اما جامی نیاورد. این نامردی‌ها در ایران وجود دارد اما در آنجا اینچنین نیست. شاید اسم امیر قلعه‌نویی توقعات را بالا ببرد اما برد و باخت همیشه وجود دارد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس وی را به دلیل کسب جام‌های زیاد از مفاخر فوتبال ایران معرفی کرده است، گفت: آیا دیده‌اید که درباره برانکو صحبت کنم؟ او برای فوتبال ما زحمت کشیده و فرد بااخلاقی است. چه سال‌هایی که مربی تیم ملی بود و چه سال‌هایی که حضور نداشت علیه او صحبتی نکردم. پس از جام جهانی آلمان اجلاس سه روزه‌ای در آلمان برگزار شد که با برانکو روزهای خوبی را سپری کردم. معرفت و مسلمانی را ببینید که او با من چه کار کرد او در برلین تمام تجربیاتش را به من انتقال داد.

وی افزود: خوشحالم که برانکو به فوتبال ایران بازگشت و از افرادی است که برای فوتبال ما زحمت کشیده و توهینی نکرده است. این افراد به فوتبال ما کمک می‌کنند نه افرادی که هر چه می‌خواهند می‌گویند و یک‌سری افراد مزدور نیز از آنها حمایت می‌کنند. از علی دایی و حمید درخشان تشکر می‌کنم و مطمئنم پرسپولیس با برانکو موفق خواهد شد.

انتهای پیام/