به گزارش افکارنیوز، AFC تاکنون در حال انجام تحقیقات در این زمینه بود و به صورت موقت وینتسور جان، جای سوسی را گرفته بود. سوسی متهم شده که از یکی از مسئولان AFC خواسته تا گزارش‌هایی درباره رسوایی‌های مالی زمان ریاست محمد بن‌همام را پنهان کند.

روزنامه مالای‌میل چاپ مالزی هفته گذشته در خبری اعلام کرد که ویدئویی برای اثبات این ماجرا که به جولای ۲۰۱۲ برمی‌گردد منتشر شده است. در این ویدئو مشخص شده که سوسی از بریان کوآن‌وی هونگ خواسته که مدارکی را پنهان کند.

طبق گزارش این روزنامه در این فیلم صحبت‌هایی بین کوآن و مامور بازجویی فیفا رد و بدل می‌شود و کوآن اظهار می‌دارد که سوسی از او چنین درخواستی کرده است. AFC در بیانه خود اعلام کرده که الکس سوسی را به اتهام فساد اداری که از سوی رسانه‌ها مطرح شده، تعلیق کرده است.

این فیلم در اختیار AFC قرار دارد و در حال حاضر صحت آن در حال بررسی است. پیش از این نتایج بررسی‌ها درباره اقدامات AFC در سال ۲۰۱۲ هیچگاه منتشر نشده بود با این حال به نظر می‌رسد که محمد بن‌همام، رئیس وقت کنفدراسیون فوتبال آسیا حدود ۱۰ میلیون دلار اختلاس کرده باشد.

با وجود این که سوسی ارتکاب هرگونه اقدام خلافی را تکذیب کرده پیتر ولاپان دبیرکل پیشین AFC بررسی در این زمینه را خواستار شده است. او در این باره به ایندیا تایمز گفت: من امیدوارم که AFC تحقیقات خوب و حرفه‌ای در این زمینه انجام دهد و در صورتی که هر کدام از این مسئولان اقدام خلافی انجام داده‌اند برخورد لازم با آنها صورت گیرد. ما باید از مدیریت خوب در AFC حمایت کنیم.

سوسی در سال ۲۰۰۹ به صورت رسمی دبیر کل AFC شد. محمد بنهمام تا سال ۲۰۱۱ رئیس AFC بود. او که ۹ سال ریاست این سازمان را بر عهده داشت به دادن رشوه برای گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر متهم شده و گفته میشود که او برای رسیدن به ریاست فیفا در سال ۲۰۱۱ هم رشوه پرداخت کرده است.