به گزارشافکارنیوز،شیخ احمد الفهد الصباح رئیس شورای المپیک آسیا در آغاز نشست سالیانه شورای المپیک آسیا گفت: در بخش‌های مختلف بدون همبستگی شورای المپیک آسیا نمی‌توانیم موفق شویم. ما در انتظار بازی‌های مختلف پیش رو هستیم و فکر می‌کنم فعالیت‌های ورزشکاران وابسته به رابطه خوبشان با شورای المپیک آسیاست.

وی افزود: من با رؤسای مختلف کمیته‌های المپیک آسیا ملاقات‌هایی را داشتم. ماه جولای هم قرار است جلسه‌ای با همه رؤسای کمیته‌های ملی المپیک داشته باشیم.

شیخ‌احمد با اشاره به جلسه‌اش با رئیس کمیته ملی المپیک هند اظهار داشت: من با او جلسه داشتم با من صحبت‌هایی در خصوص برنامه‌هایشان داشتند امیدوارم در آینده ارتباط متقابل ما با کمیته‌ها و ورزشکاران نسبت به قبل بیشتر شده تا شاهد شکوفا شدن هر چه بهتر ورزش باشیم.

رئیس شورای المپیک آسیا با اشاره به گزارش نماینده جاکارتا برای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اظهار داشت: در ماه سپتامبر به شما اطلاعات کامل را در این باره خواهم داد. امروز هم ۴۵ نفر از اعضای شورای المپیک آسیا کنار هم جمع شدند تا جلسه‌ای داشته باشیم.

وی درباره فعالیتهای ایران عنوان کرد: ایران سال گذشته در فعالیتهای زیادی شرکت داشته و امیدواریم که این تعداد امسال بیشتر شود. آنها پیشرفتهای خوبی در کسب مدال در بازیهای آسیایی و المپیک داشته باشند. من از کمیته ملی المپیک و مسئولان ورزش این کشور و کادر اجرایی برای برگزاری این جلسه تشکر میکنم.